«Футбольні» питання на Житомирщині залишаються поки що без відповіді

Чи не вперше в історії місцевого футболу , у Житомирі проходила доволі представницька нарада із чималим переліком питань порядку денного. Ініціатива проведення такої наради виявила Житомирська обласна федерація футболу,а до її організації та проведення було запропоновано долучитися ряду департаментів та управлінь Житомирської обласної адміністрації.

Отож, 29 серпня 2014 року до актової зали Житомирської обласної наукової бібліотеки прибуло чимало представників спортивної громадськості Житомирщини, основу якої складали тренери та викладачі дитячо-юнацьких шкіл із різних куточків Житомирщини. Не бракувало у залі і представників батьківської громади, а до участі у цікавій та проблемній розмові долучилися ще й президенти кількох футбольних клубів Житомирщини, ветерани колись відомих в Україні команд майстрів з футболу «Полісся» та «Автомобіліст». Варто зауважити, що високий статус зібрання, куди прибуло майже сотня учасників, забезпечила доволі представницька делегація з числа працівників Федерації футболу України, яка того дня прибула до Житомира зі столиці.

Головним і першорядним питанням, яке обговорили учасники наради, стала ситуація із розвитком дитячо-юнацького футболу на Житомирщині. Голова федерації футболу Житомирської області Олександр Коцюбко у своїй доповіді перед учасниками наради окреслив кілька зауважень та висловив ряд пропозицій щодо покращення та вдосконалення роботи із юними футболістами. Зокрема, він зауважив про те, що традиційно популярні серед школярів змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч» мають вже у найближчий час отримати нові імпульси та зусилля задля посилення їх масовості та залучення юних футболістів із усіх регіонів Житомирщини. Безумовно, головна роль у такому поліпшенні має належати органам місцевої влади, які мають відповідні повноваження, належну матеріальну базу та бюджетні кошти.

Голова Федерації футболу Житомирської області відзначив та запевнив присутніх на нараді чиновників у максимальному сприянні організації та проведенню змагань на призи «Шкіряного м’яча» з боку обласної та районних федерацій футболу. За словами О.П.Коцюбка, головними вадами колись популярних дитячих змагань з недавніх пір (кілька років тому) стали формалізм та бажання відрапортувати про начебто проведені змагання серед дітей. У результаті «Шкіряний м’яч» на Житомирщині виявився суто умовним, або дуже «урізаним» турніром, справа доходила до того, що до колись масових та популярних змагань долучались дітлахи ледь із половини районів Житомирщини. Найцікавіше, що у такій тривожній ситуації занепаду дитячого футболу, своє вагоме слово мала б сказати Федерація футболу Житомирської області. Мала б, але не говорила.

Новообрані у 2011 році голова та виконком федерації не мали змоги займатися «Шкіряним м’ячем», оскільки упродовж майже трьох років футбольна Житомирщина була паралізована розборками та конфліктами, які розвивалися за підтримки чиновників із владних кабінетів та супроводжувалися частими судовими засіданнями.

Теперішня влада Житомирщини суттєво оновилася, однак наскільки оновленим та осучасненим стало її ставлення до розвитку футболу, сказати важко. На нараду, де розглядалося питання про розвиток дитячо-юнацького футболу, прибула директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Житомирської обласної адміністрації Світлана Гресь.

Варто зауважити, що до залу обласної бібліотеки було запрошено і голову обласної держадміністрації, і начальника обласного управління освіти та науки. Участь освітянського керівництва була особливо важливою, оскільки більшість змагань за участі дитячо-юнацьких команд, організовують управління та відділи освіти, а тому співпраця чиновників та федерацій футболу має стати наріжним каменем у справі покращення ситуації у дитячому футболі. Однак жоден із чиновників, окрім вище згаданої С.М.Гресь, на запрошення Федерації футболу Житомирської області так і не відгукнувся. Та й сама Світлана Гресь, яка лише три місяці очолює департамент сім’ї, молоді та спорту, до змістовної розмови під час представницької «футбольної» наради не була готовою. «Я, взагалі то, не готувалась», - сказала вона у відповідь на можливість виступити перед учасниками наради. Ці слова викликали щонайменше подив, адже про проведення наради, про приїзд представницької делегації Федерації футболу України до Житомира, у кабінетах обласної адміністрації чудово знали. І тут таке: «Мене наче запросили у гості…» Це одна із фраз С.М.Гресь на початку свого виступу на нараді. Але ж на наради чиновників запрошують для того аби вони активно працювали.

20(1)

Занотовували думки та пропозиції доповідачів та промовців, вислуховували та відстежували характер і зміст дискусії, реагували на гострі запитання. Ось хоча б взяти до уваги думку, яку висловив голова Федерації Житомирської області О.Коцюбко стосовно організації дитячих футбольних клубів. Сьогодні такі клуби є дуже рідкісним явищем на Житомирщині. Водночас результати діяльності таких клубів є однозначно позитивними і вартими уваги до поширення їх досвіду у всіх районах та містах області. Однак жодного слова оцінки та перспектив організації футбольного життя керівник департаменту обласної адміністрації так і не висловила. Відбулася лише загальними зауваженнями про співпрацю та конструктивну роботу влади та футбольної громадськості. Втім, розмова про подальші перспективи дитячо-юнацького футболу була цікавою, хоча головного – діалогу між владою та громадою під час наради не виникло. Так, виступ першого віце-президента Дитячо-юнацької футбольної ліги України Віктора Пищева був надзвичайно цікавим, а ще більше – повчальним та корисним для кожного із тренерів, керівників районних футбольних федерацій, які були присутніми у залі бібліотеки.

Не меш цікаво виступали Вадим Каганов - віце-президент асоціації футзалу ФФУ, який чудово знає і розуміє ситуацію у футболі (а не лише футзалі) Житомирщини, оскільки розпочав свою «футбольну кар’єру» саме тут, у Житомирі. До обговорення питань із розвитком жіночого футболу на Житомирщині активно долучився головний спеціаліст відповідного комітету ФФУ Руслан Діденко. На нараді виступив і перший заступник голови із розвитку футболу у регіонах Федерації футболу України Віктор Удовенко. Таким чином, учасники наради спробували обговорити всю палітру футбольних завдань та проблем, які сьогодні дуже болять і дошкуляють місцевому футболу. Звісно, є сподівання на те, що усім учасникам наради було цікаво послухати один одного, обмінятися думками, зауваженнями та пропозиціями, а ще – отримати відповіді від фахівців Федерації футболу України.

Такі заходи є однозначно потрібними для зрушення ситуації на краще. Однак песимізм, який все ж таки залишається після тригодинної наради, пояснюється тим, що чиновник, який має потужні та впливові важелі на розвиток і дитячо-юнацького футболу, так само як і на розвиток жіночого футболу та на ситуацію з футзалом Житомирщини, поки що не відчуває того могутнього соціального потенціалу, який має футбол.

Починаючи із дитячо-юнацького, жіночого і далі – до так званого дорослого та «великого» футболу і, звичайно – футболу ветеранського. Поки що такого розуміння, комплексного бачення вирішення футбольних (насамперед, як соціальних) проблем влада Житомирщини не виявила. Чи то не встигла, чи то не зуміла. Але головне питання в іншому: чи хотіла і чи хоче вона взагалі це розуміти? Питання, яке поки що залишається без чіткої і зрозумілої відповіді.

Житомир,спорт футзал,поле,футболіст,Світлана Гресь,
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
48 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
Прокурора затримали під час одержання двох тисяч доларів. Заступник керівника однієї з місцевих прокуратур за прийняття певних процесуальних рішень вимагав неправомірну вигоду. За зміну правової кваліфікації злочину він вимагав від адвоката обвинуваченого 2 тисячі доларів США, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Громадянин обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 187 (Розбій) КК України, а за дві тисячі доларів...
Суспільство
У жовтні робити щеплення проти грипу найбільш актуально, адже імунітет до захворювання виробляється в середньому на 6 місяців. Після вакцинації проти грипу ризик захворіти значно зменшується, а імунітет виробляється на епідемічний сезон – осінньо-зимовий період і початок весни, нагадали в управлінні охорони здоров’я ОДА. Як пройти вакцинацію 1. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань,...
Суспільство
Майданчик створено у рамках Бюджету участі. 19 жовтня відкрився ігровий та спортивний майданчик на території школи №10. Проект передбачав створення єдиного в мікрорайоні Мар’янівки майданчику, який стане центром спортивного дозвілля для всієї родини та залучення дітей, молодь до занять спортом та сприяти здоровому способу життя, повідомили в мерії.   Автор проекту, Олена Ничипорчук подала проектну пропозицію в рамках бюджету участі у 2017 році і він перемі...
Новини компаній
Зручна і недорога ip-камера - це сучасний пристрій, що передає за допомогою інтернету відео-картинку і аудіо-потік на Ваш смартфон, планшет або комп'ютер. Сучасні ip-камери сумісні з усіма популярними операційними системами і мають хорошу якість запису. Ці пристрої створені для Вашого спокою і впевненості. Сфера застосування Застосовуються ip камери відеоспостереження для різних цілей: Контроль дітей, поки Ви далеко; Заради безпеки Вашого будинку і всього...
Суспільство
В області триває місячник добровільної здачі зброї. Місячник добровільного роззброєння на Житомирщині, як і по всій Україні, триває уже понад 2 тижнів поспіль. Для громадян, які мають у володінні незареєстровані небезпечні предмети, – це гарна нагода позбавитися їх без будь-яких наслідків для себе, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Серед зданих до поліцейських підрозділів небезпечних предметів – протипіхотна міна та півтора десятка снарядів часів...
Суспільство
Для кожної дитини є пакунок  малюка, бебібокси надійшли до органів соціального захисту населення. У вересні на Житомирщині народилося 917 дітей. Кожен новонароджений повинен отримати пакунок малюка, який видається батькам в якості разової натуральної соціальної допомоги, повідомили в ОДА. У пакунку 25 речей необхідних при народженні дитини, а також інформаційні буклети для батьків по догляду за немовлям. Батьки новонароджених діток, які при виписці не отри...
Пригоди
Повідомлення про подію надійшло в ДСНС 18 жовтня о 03.05. Чоловік у м. Бердичів упав на козирок під’їзду та не може поворухнутися. Про це рятувальників сповістили сусіди, які прокинулись посеред ночі від гучного удару та людського стогону, повідомили в ГУ ДСНС у Житомирській області. Рятувальники, що прибули до місця виклику, встановили, що чоловік впав на козирок із вікна 5 поверху. За допомогою драбини вони дісталися до постраждалого. Чоловік був при сві...
Суспільство
Прилад з максимальною точністю показує структуру органів та систем організму. Пройти найретельнішу діагностику тепер може кожен житель області, сучасний апарат УЗД вже функціонує в діагностичному центрі, повідомили в ОДА. Даний апарат містить найсучасніші інноваційні технології ультразвукової діагностики. Це дозволяє отримувати найбільш чітке досліджуваних органів та систем людського організму, правильно діагностувати та в подальшому своєчасно лікувати хво...
Суспільство
Повідомлення про подорожчання з'явилося у соцмережах. Тарифи на проїзд в транспорті Житомира не змінилися. — На даний час фіксована ціна проїду в тролейбусах, трамваях складає 3 грн, в маршрутних таксі по місту Житомиру – 5 грн. Житомирська міська рада затверджує ціни на перевезення пасажирів лише у міському транспорті. Дійсно зросла вартість проїзду на міжміських маршрутах, але організація перевезень та врегулювання вартості проїзду на таких маршрутах є ф...