• Головна
  • Громада Житомирщини підтримала кандидатуру Сергія Грінчука на посаду житомирської митниці
презначення
17:16, 3 вересня 2014 р.

Громада Житомирщини підтримала кандидатуру Сергія Грінчука на посаду житомирської митниці

презначення

3 вересня в облдержадміністрації відбулися громадські обговорення кандидатів на посаду начальника Житомирської митниці Державної фіскальної служби України. Голова облдержадміністрації Сергій Машковський представив громаді двох кандидатів.

Відкриваючи слухання, очільник області зауважив: «Громадські обговорення спонукають владу бути відкритою, працювати краще. Якщо ми побачимо якийсь супротив громади проти кандидата, його призначення на посаду просто не відбудеться. Громадські слухання демонструють відкритість влади, зв’язок із людьми». Сергій Машковський вкотре наголосив на своїй принциповій позиції щодо того, що всі кандидати мають пройти громадські слухання. «Це є гарним стимулом і для самих кандидатів, - підкреслив голова облдержадміністрації. - Вони виступають перед громадою, беруть певні зобов’язання і повинні їх дотримуватися у подальшій роботі у разі призначення».

Перший із представлених кандидатів – Сергій Грінчук - повідомив, що, закінчивши військове училище, служив у Збройних силах України, певний час був керівником кількох приватних підприємств. Очолював обласне управління охорони навколишнього середовища. Останні три місяці виконує обов’язки начальника Житомирської митниці, рекомендований на цю посаду кадровою комісією Державної фіскальної служби.

Житомирська митниця – одна з п’яти бюджетоутворюючих. Кожен місяць Житомирська митниця додає до державного бюджету більше мільярда гривень.

Пріотритетним у роботі в разі призначення на посаду Сергій Грінчук бачить налагодження співпраці з бізнесом, насамперед з виробниками. Певна робота в цьому напрямку вже ведеться, оскільки підприємці, які з різних причин проходили оформлення на інших митницях, почали вертатися до Житомира. Спираючись хоч і на невеликий досвід роботи, стверджує, що сьогодні оформлення вантажів, зокрема нафтопродуктів, ведеться прозоро, чесно.

Важливим напрямком своєї діяльності кандидат бачить співпрацю з місцевою владою. У кадровій роботі, окрім фахових показників, цінує високі моральні якості.

Насамкінець Сергій Грінчук запросив представників бізнесу до зони діяльності Житомирської митниці і заявив: «Я особисто гарантую, що їм будуть надані всі сприятливі умови».

Факти своєї біографії окреслив інший кандидат на посаду начальника Житомирської митниці – Ярослав Ващенко. Він повідомив, що після закінчення Житомирського військового училища служив в органах СБУ. З 2008 до 2014 року працював у Житомирській митниці, очолюючи відділ власної безпеки, сектор кадрової роботи. Позапартійний.

Ярослав Ващенко ознайомив присутніх із власним баченням напрямків роботи Житомирської митниці. Зокрема, він вважає, що всі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності повинні працювати в однаковому правовому полі, тобто необхідно забезпечити чітке виконання вимог законодавства під час надання митних процедур і виключити вибірковість між «своїми» фірмами і «чужими». Завдяки роботі в органах СБУ та митної служби кандидат зазначив, що знає, як мінімізувати і ліквідувати в подальшому існуючі корупційні схеми. Також переконаний, що потрібно зробити мінімальним контакт працівника митниці і суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності через використання електронного документообігу. Ярослав Ващенко пропонує зробити зрозумілим механізм митного сервісу для бізнесу. Митна служба, за його словами, має бути сервісною службою для імпортерів, особливо виробників, і оформлювати вантажі швидко і якісно.

Кандидати відповіли на численні запитання громадських активістів. Під час слухань було внесено пропозицію створити при Житомирській митниці неформальну громадську раду, до складу якої увійшли б і бізнесмени.

Більшістю голосів присутні у залі підтримали кандидатуру Сергія Грінчука.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #призначення,обговорення,громада #Сергій Грінчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...