• Головна
  • Бердичівлянка у шоковому стані віддала шахраю 17,5 тисяч гривень
увага шахраї!
14:04, 5 вересня 2014 р.

Бердичівлянка у шоковому стані віддала шахраю 17,5 тисяч гривень

увага шахраї!

Майже 17,5 тисяч гривень віддала невідомому жителька м. Бердичева за уявний порятунок свого сина. Правоохоронці встановлюють особу шахрая та попереджають громадян про небезпеку.

Про це 0412 повідомила СЗГ УМВС України  в Житомирській області.

20 тисяч гривень запросив невідомий телефонний абонент, який подзвонив на мобільний телефон 73-річної бердичівлянки і повідомив про те, що її син став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди. Гроші, мовляв, терміново необхідні для вирішення позитивного вирішення питань щодо позбавлення його від кримінальної відповідальності за вчинене. Замовлену суму слід було негайно перерахувати на банківський рахунок, названий невідомим абонентом.

У шоковому стані від почутого літня жінка поспіхом зібрала усі свої грошові збереження та перерахувала майже 17,5 тисяч гривень через банкомат.

Коли ж жінка зрозуміла, що потрапила на гачок звичайнісінького шахрая, кинулася до міліції. Інформація про подію була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Нині розпочато кримінальне провадження, в рамках якого правоохоронці встановлюють особу пройдисвіта та вживають заходів щодо його затримання.

Водночас, аби не постраждати від «мобільних аферистів», ким би вони не були,  міліціонери радять, у першу чергу, що називається, «включити мізки». Звісно, за ситуації, коли до тебе дзвонить рідна людина і повідомляє про біду, вкрай важко залишатися холоднокровним. Якщо вже таке з вами сталося:

  • Після заяви нібито вашої близької людини про те, що сталося нещастя, скажіть, що зараз передзвоните йому самі. Як правило, дзвінки від шахраїв надходять із прихованого номера, тому постарайтеся набрати номер телефону ппон тієї людини, яка вам дзвонить або комусь з тих, хто знаходиться у її оточенні – дружині, чоловікові, друзям або знайомим. Словом, перевірте, чи дійсно той, хто дзвонить, є тим, за кого себе видає.
  • Якщо вам дзвонить людина, що називає себе міліціонером, зателефонуйте самі в міліцію. Липовий міліціонер, звичайно ж, не назве своє ім'я, прізвище, звання і посаду, мотивуючи це занепокоєнням, що про це дізнаються спецслужби. Відтак, уточніть, в якому ппон райвідділі міліції знаходиться ваш родич. І одразу ж зателефонуйте хоч би за номером «102». Упродовж короткого часу ви точно отримаєте однозначну відповідь і впевнитеся у безглуздості того, що вам намагаються нав'язати.
  • 3.           Слід запам'ятати: ніхто ніколи не стане вимагати хабар по телефону та ппо тримати вас на зв'язку, поки ви не переправите гроші на рахунок. Погодьтеся, безглуздо вірити якійсь безликій людині, яка вам дзвонить хтозна-звідки.
  • Як бачите, так або йнакше, але вам слід перервати розмову з ппонентами. Це потрібно для того, щоб зібрати до купи думки, приборкати емоції, спробувати розсудити логічно і холоднокровно. І, нарешті, зробити таки кілька дзвінків, завдяки яким, у будь-якому випадку, все стане на свої місця.

Не дозволяйте шахраям обвести себе навколо пальця. Пам'ятайте, що ви повинні завжди і в усьому бути більш ніж уважними, щоб не стати жертвою чергової кримінальної історії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бердичів #шахрай #телефон #17 тисяч #допомога #порятунок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...