• Головна
  • «Робота прокурорів буде оцінюватися, як прокурор реально впливає на стан законності у своєму регіоні»
12:30, 25 червня 2011 р.

«Робота прокурорів буде оцінюватися, як прокурор реально впливає на стан законності у своєму регіоні»

Відкрив засідання колегії прокурор області Микола Франтовський, який виступив із аналітичною доповіддю про результати роботи органів прокуратури за перше півріччя 2011 року. Прокурор області, відзначивши особливо вимогливу тональність колегії Генеральної прокуратури (відбулася 21 червня) та нові серйозні вимоги до органів прокуратури, зупинився на результатах роботи з головних напрямів діяльності прокуратури області.
Заступник Генерального прокурора України Віктор Войцишен виступив на засіданні колегії прокуратури Житомирської області та довів до відома присутніх вимоги Генерального прокурора щодо роботи органів прокуратури в нових умовах сьогодення. Нові завдання перед органами прокуратури поставлені на розширеному засіданні колегії Генеральної прокуратури за підсумками роботи у першому півріччі.
Віктор Войцишен повідомив, що особливу увагу на колегії приділено готовності системи органів прокуратури працювати у нових реаліях, пов’язаних із вступом у дію нового антикорупційного законодавства, а також із запланованою реформою кримінальної юстиції, зокрема, концептуальною зміною основ кримінального процесу. Головним пріоритетом проекту КПК є забезпечення захисту конституційних прав громадян у кримінальному судочинстві.
Новелою є й те, що на рівні процесуального закону регулюється проведення негласних слідчих дій. Посилено судовий контроль за розслідуванням та виключено можливість повернення справ на додаткове розслідування - інститут дослідування буде ліквідовано. Суд буде розглядати кримінальну справу по суті і виносити два рішення: або обвинувальний вирок, або виправдувальний.
Щодо повноважень органів прокуратури, то досудове слідство залишається на наступні п’ять років. Визначено підслідність органів прокуратури кримінальних справ. Зокрема, слідчі прокуратури будуть розслідувати кримінальні справи, вчинені високопосадовцями, працівниками правоохоронних органів та суду, а також військові злочини.
Запроваджено спрощений порядок початку досудового провадження з одночасним обліком усіх заяв повідомлень у єдиному реєстрі досудового розслідування і ведення його виключно прокуратурою. Єдиний облік злочинів вестиме прокуратура. І прокурори відповідатимуть за це персонально.
Передбачено низку інших важливих процесуальних повноважень. І в цьому аспекті на перший план виходить проблема ефективності роботи органів прокуратури, а саме, достатності реалізаційно-практичних заходів, що нами вживаються для поліпшення прокурорсько-слідчої діяльності, реального усунення порушення законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, а також притягнення винних осіб до відповідальності і забезпечення відшкодування спричиненої шкоди.

Говорячи про пріоритети у роботі органів прокуратури, Віктор Войцишен зауважив, що і надалі пріоритетними залишаються такі напрями, як додержання бюджетного, земельного законодавства, прокурорсько-слідча діяльність та інші, які чітко визначені Генеральним прокурором України у певних наказах.
Заступник Генерального прокурора України особливо наголосив на методах оцінки прокурорської діяльності, підкресливши, що «Робота прокурорів буде оцінюватися не за кількісними показниками, а лише виходячи з того, як прокурор реально впливає на стан законності у своєму регіоні».
У своєму виступі Віктор Войцишен торкнувся таких сьогоднішніх актуальних питань, як декриміналізація окремої категорії злочинів, прийняття Закону України про Амністію, визначення ролі прокурора міста з районним поділом тощо.

Підсумовуючи роботу засідання колегії, прокурор області Микола Франтовський зауважив, що органами прокуратури області буде докладено максимум зусиль, щоб реально поліпшити стан законності в області, захистити права та інтереси держави і громадян.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

«Робота прокурорів буде оцінюватися, як прокурор реально впливає на стан законності у своєму регіоні», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Трагічна звістка в колективі рятувальників Житомирщини: на 86-му році життя перестало битися серце Бориса Чумака
ДСНС
У Житомирі частину приміщення стоматологічної поліклініки №2 передадуть на баланс центру ПМСД для розміщення кабінету скринінгових досліджень
МЕДИЦИНА
Відомі переможці XIII обласної виставки-конкурсу «Зимова казка» на Житомирщині, — ФОТО
ФОТОРЕПОРТАЖ
Безбар’єрність: Житомирщина щиро дякує за допомогу і підтримку Всесвітній продовольчій програмі ООН, — Неля Ковалюк
Безбар’єрність
Оголошення
live comments feed...