• Головна
  • Повсталі з попелу. Ахметов, Льовочкін і Медведчук уклали союз
13:00, 12 вересня 2014 р.

Повсталі з попелу. Ахметов, Льовочкін і Медведчук уклали союз

Якщо об'єднання провладних «Народного фронту» і «Блоку Порошенко» - досі питання невирішене, то ось залишки опозиції практично об’єдналися. Правда, цінність такого об'єднання зменшується тим, що Сергій Тігіпко зі своєю «Сильної України» і чути не хоче про об'єднання зусиль з «регіоналами». Від них Сергій Леонідович зі скандалом відмежувався. Уже сьогодні Тігіпко проводить свій з'їзд, який затвердить всі деталі походу його «Сильної України» на вибори, повідомляє Главком.

Тим часом політрада Партії регіонів (ПР) вчора ввечері прийняла рішення йти на вибори спільно з недавно створеною Партією розвитку України (ПРУ), яку пов'язують з Сергієм Льовочкіним. З'їзд Партії регіонів, на якому буде закріплено рішення про спільний похід єдиним фронтом з ПРУ і різними громадськими організаціями, запланований на неділю. До цієї компанії цілком може приєднатися ще одне утворення - «Індустріальна партія», до якого входять топ-менеджери підприємств Ріната Ахметова, Бориса Колеснікова та Вадима Новінського.

Партії з практично однаковими абревіатурами ПР і ПРУ вже проводили спільний публічний захід - круглий стіл «Мир, стабільність, відродження» - який не залишив сумнівів, на який електорат буде спиратися їх об'єднання і які гасла буде виголошувати. За спинами присутніх навіть висів банер з готовою потенційною назвою нової партії - «Опозиційний блок». Саме так, судячи з усього, скоро буде іменуватися колись всемогутня політична сила Віктора Януковича, оскільки блоки у нас, як відомо, заборонені.

Повсталі з попелу. Ахметов, Льовочкін і Медведчук уклали союз, фото-1

Фінт з недавнім створенням Партії розвитку України, з першого погляду, не зовсім зрозумілий: на її установчому з'їзді колишній «регіонал» Юрій Мірошниченко доводив, що нова партія нічого спільного з Партією регіонів не матиме. І ось минуло зовсім мало часу - як перед виборами дві ПР, фактично з тими ж кадрами, які служили Януковичу, знову зливаються один з одним, щоб боротися з «непрофесійною владою». Така начебто нелогічність пояснюється просто: за Партією розвитку України стоять екс-глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін і олігарх Дмитро Фірташ, якого Москва знову активно намагається включити в нові газові схеми, а Партію регіонів контролює Рінат Ахметов, тому кожен просто позначив свою територію. Ці два гравці і поділять список «Опозиційного Блоку» 50 на 50, незважаючи на те, що проект Льовочкіна має мікроскопічні рейтинги навіть порівняно з нинішньою Партією регіонів.

Повсталі з попелу. Ахметов, Льовочкін і Медведчук уклали союз, фото-2

На вчорашній вечір остаточно було не вирішено питання лише з тим, хто стане фронтменом списку «Опозиційного блоку» - найбільш ймовірними претендентами є Нестор Шуфрич (до речі, давній недруг Льовочкіна) і найближчий соратник Ахметова Борис Колесніков. Слідом за першим номер піде Ганна Герман. У верхній частині списку також опиняться колишній заступник Льовочкіна в Адміністрації Януковича Сергій Ларін, голова фракції ПР у парламенті одіозний Олександр Єфремов, невдалий «реформатор» часів Януковича Ірина Акімова, мер Донецька «в екзилі» Олександр Лук'янченко, незамінний Михайло Чечетов ... З боку Льовочкіна в прохідну частину списку також потрапив екс-представник Президента в парламенті Юрій Мірошниченко, колишній одеський губернатор Микола Скорик, колишній голова Вінницької облради Сергій Татусяк, екс-дитячий омбудсмен, кум і соратник Ющенка і просто геній політичних перевтілень Юрій Павленко ...

Повсталі з попелу. Ахметов, Льовочкін і Медведчук уклали союз, фото-3

Але планується і найгучніший сюрприз - крім «маріонетки Медведчука» Шуфрича, який має всі шанси стати «першим номером» в цьому проекті, у списку спливе і сам Віктор Володимирович. Причому, за інформацією «Главкому», кум Путіна зажадав собі не тільки місце в списку, але і право розставляти своїх кандидатів в захоплених російськими бойовиками районах Донбасу.

Чи не тому президент Порошенко вже встиг «потішити» співгромадян, попередивши, що хочеш-не хочеш, а вибір жителів Донбасу, які залишилися на гарячих територіях, доведеться терпіти.

Зрозуміло, що в районах, непідконтрольних української влади, не погоджений з окупантами кандидат не матиме жодних шансів навіть фізично вести кампанію.

Тому Олег Царьов в новій Верховній Раді - зовсім не наукова фантастика, його участь у виборах по одному з округів за наполяганням Москви і підтримці Медведчука може входити в число умов «перемир'я». Незрозуміло, правда, як він після всього, що накоїв і наговорив, зможе показуватися в Києві, але це інше питання.

Зате Олена Бондаренко, виступи якої в парламенті змушують главу МВС тягнутися до пістолета, в розмові з «Главкомом» зізналася, що попередньо планує взагалі відмовитися від участі у виборах, хоча місце в списку їй вже заготовлено. За інформацією джерел «Главкому», за наполяганням Бориса Колесникова, за Бондаренко зарезервована 8 строчка в проекті списку, який планується затвердити вже в кінці цього тижня.

«Главкому» також стало відомо, що певне квотування у Ахметова і Льовочкіна є навіть в політтехнологічної підтримці із загального проекту: Кость Бондаренко - «рупор» ахметовських, Вадим Карасьов - Льовочкіна та його команди.

Один із символів «регіоналів» Михайло Чечетов упевнений, що ті, хто розчарувався в успіхах нинішньої влади як у війні, так і в «соціалці», неодмінно звернуть увагу на проект, який, навіть виходячи з назви, проголошує себе опозиційним. Склад «проффессіоналів» цього проекту, правда, буде викликати не найкращі асоціації, але це вже справа смаку.

Звичайно, під розмови про люстрацію Мін'юст і ЦВК цілком можуть знайти масу «причин», щоб вставити палки в передвиборні колеса нового «Опозиційного Блоку». Але враховуючи домовленості на вищому рівні, на це напевно не підуть. Враховуючи об'єктивні чинники на зразок блокади Донбасу і Криму, Партія регіонів в рази погіршить свої результати щодо попередніх виборів, тому про небезпеку її повернення у владу говорити не доводиться - дай Боже, подолати бар'єр при живому Тігіпко. Але, як не парадоксально, на тлі мілітаристських амбіцій Турчинова - Яценюка, Тимошенко, Ляшка новий блок зі старими прізвищами може стати неформальною ситуативною підпоркою для Порошенка в новому парламенті, створюючи противагу «партії війни», до якої Президент явно не хоче себе відносити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...