• Головна
  • День працівника податкової служби
10:00, 1 липня 2011 р.

День працівника податкової служби

Шановні працівники державної податкової служби!
Вітаю вас із професійним святом!

Головними акцентами в роботі податкової служби в умовах сьогодення є покращення сервісу для платників податків, відмова від фіскальних методів.
Нове податкове законодавство, наші заходи з реорганізації роботи служби покликані насамперед підтримати прозорий вітчизняний бізнес і стимулювати розвиток економіки.Ось чому основними напрямками в роботі податківців залишаються:
- руйнування тіньового сектору економіки, боротьба з конвертаційно - транзитними групами – це стратегічна задача;
- досягнення балансу між заявленими до відшкодування сумами податку на додану вартість та його відшкодуванням.
- забезпечення єдиної інформаційної політики, покращення іміджу податкової служби.
Завдання надзвичайно складні.
Завдяки широкомасштабним заходам щодо реформування служби та детінізаціїї економіки, удосконаленню податкового законодавства, у першому півріччі цього року вдалось збільшити надходження до зведеного бюджету в 1,2 разів.
Податківцями Житомирської області забезпечено до бюджетів усіх рівнів 1,2 млрд. грн. податків та платежів, це майже на 200 млн. грн. більше, ніж за січень-червень 2010 року.
Водночас в 1,3 разів, або на 53 млн.грн. зросли надходження до бюджету з ПДВ, в 1,8 разів, або на 76 млн.грн. - податку на прибуток .
Місцеві бюджети отримали у своє розпорядження 670 млн.грн., це більше минулорічного на 15,2 відс., або майже на 90,0 млн.грн.
Цьому сприяє створення ефективної системи припинення діяльності тіньового сектору економіки та ліквідації схем ухилення від оподаткування.
Крім того, зменшено обсяги надміру сплачених податків (ПДВ, податку на прибуток, акцизного збору), що є свідченням покращення системи адміністрування платежів.
Ми переходимо на інший рівень спілкування з платниками податків. Запровадження методу «горизонтального моніторингу» - це один з напрямів ефективної співпраці з бізнесом, адже довіра до сумлінного та соціально-відповідального бізнесу – запорука покращення добробуту кожного з нас, наших родин, усієї Держави.
Ми повинні пам’ятати, що від результатів нашої роботи залежить своєчасність виплати заробітних плат і пенсій, реалізація різноманітних економічних і соціальних програм.
Суспільство чекає від нас динамічної та злагодженої роботи спрямованої на позитивний результат. Слід залучити до автоматичного відшкодування ПДВ якнайбільше платників, а для цього - роз’яснити кожному заявнику вимоги Податкового кодексу, необхідні для автоматичного відшкодування.
Якщо на початку року таке право не мав жоден платник Житомирської області, то на сьогодні отримали право на автовідшкодування 6 платників області. Загальна сума автоматично відшкодованого податку на додану вартість на розрахункові рахунки платників області становить 8,5 млн.грн., це 5,5 відс. загальної суми поверненого на рахунки платників податку. (майже 153,0 млн.грн.).
В умовах реорганізації податкової служби та оптимізації її ресурсів, на перший план виходять питання електронних систем обробки інформації та комп’ютерізації.
На сьогодні – це наша перспектива!
У червні частка платників, що подали податкову звітність засобами E-Mail становить 37,5 відс., це на 3,3 відс. більше ніж у травні.
Фактор подання платниками до податкових інспекцій електронних копій виданих та отриманих податкових накладних має бути використаний не лише для покращення адміністрування ПДВ, а і для запровадження електронного сервісу – інформування платників в електронній формі про можливу ризиковість проведених ними операцій.
Ми налаштовані будувати відносини з бізнесом на партнерських засадах і маємо змогу підказати своїм партнерам, де існує небезпека зв’язків з проблемними контрагентами.
Документальні перевірки на сьогодні плануються за ступенем ризику можливого ухилення від сплати податків, це дало змогу зменшити кількість перевірок і водночас покращити якість контрольно0перевірочної роботи. А це, відповідно, сприяло підвищенню рівня добровільної сплати податків.
На сьогодні добровільна сплата складає 90 відсотків – це європейський рівень сплати податків.
А це є свідченням того, що платники податків Житомирської області зробили свій крок і переступили через недовіру до податкових органів.
Вирішальним для виконання поставлених завдань є людський фактор, тобто кадровий потенціал. Ми формуємо його таким чином, щоб забезпечити податкові органи всіх рівнів високопрофесійними працівниками, які мають бажання та вміння працювати, у яких є мотивація віддавати свої вміння та досвід службі. *****1 липня 2011 року виповнюється 21 рік з дня створення Державної податкової служби України. Ми відзначаємо професійне свято – День працівника податкової служби України, який святкується на загальнодержавному рівні. Це свідчення вагомості та значимості податкових органів у становленні та зміцненні нашої держави.
Оглядаючи пройдений шлях, слід сказати, що Державна податкова служба стала вузловою ланкою в наповненні державної скарбниці необхідними коштами.
Результат економічних перетворень в нашій державі в значній мірі зумовлений результатами нашої діяльності. Податківці по праву здобули авторитет у суспільстві своєю грамотною, оперативною і соціально значущою роботою – адже від результатів роботи кожного працівника податкової служби залежить не тільки своєчасна та в повноцінна виплата заробітної плати бюджетникам, але й виконання багатьох наших соціально – економічних програм.
Податкова служба виконує дуже важливу функцію в державі, забезпечуючи поповнення державної казни.
Робота з платниками податків – найголовніший напрям нашої роботи. Кожен повинен усвідомити важливість налагодження з ними ділових і прозорих партнерських стосунків.
Бажаю вам впевненості на шляху до нових звершень на благо нашої держави, міцного здоров’я, злагоди й благополуччя вашим родинам!
Мої вітання також всім платникам податків, зичу їм міцного здоров’я, успіхів у бізнесі, високих прибутків, родинного щастя і добра! Адже свято наше – спільне, спільна й робота – задля України, її сьогодення і майбутнього.
Я щиро, від усього серця дякую всім тим, хто відповідально виконує свої службові обов’язки, поповнюючи державну скарбницю, хто чесно і самовіддано бореться з порушниками податкового законодавства. Честь вам і хвала!

Голова ДПА у Житомирській області
Вадим Куслій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...