• Головна
  • У Житомирі обговорили критичні та проблемні місця протидії злочинам проти власності
засідання
10:44, 19 вересня 2014 р.

У Житомирі обговорили критичні та проблемні місця протидії злочинам проти власності

засідання

Учора, 18 вересня, прокурор області Дмитро Лубчук провів спільне розширення засідання колегії прокуратури області та УМВС України в області, на якому обговорено стан протидії злочинам проти власності та прокурорського нагляду з цих питань.

Як повідомили в прес-службі  прокуратури, відкриваючи роботу колегії, прокурор області підкреслив, що забезпечення профілактики та розкриття злочинів проти власності є одним із важливих завдань правоохоронних органів, які у світлі нового Кримінального процесуального кодексу України мають виконуватися у тісній взаємодії між слідчо-оперативними підрозділами та процесуальними керівниками.

Серед причин вчинення злочинів даної категорії – недостатність вжиття організаційних та практичних заходів, що обумовлюється відсутністю належного аналізу обставин вчинення злочинів проти власності.

Дмитро Лубчук звернув увагу присутніх на низку проблем з розкриттям і розслідуванням злочинів такої категорії та навів конкретні цифри: «За 8 місяців цього року закінчено розслідування понад 5 600 кримінальних проваджень, з яких більше 1640 скеровано до суду, у тому числі 1625 – з обвинувальними актами і кожне сьоме – з угодами. Разом з тим залишаються нерозкритими понад 5 970 злочинів цієї категорії».

Говорячи про значну кількість закритих кримінальних проваджень та скасування прокурорами постанов (кожна дев’ята), керівник відомства наголосив на необхідності обдуманого підходу з даного питання.

Одним із важливих питань, на якому наголошено на колегії, є стан відшкодування збитків: «Ситуація критична, - констатував прокурор області. – З 16, 5 млн грн відшкодовано лише чверть – 4, 2 млн грн, накладено арешт на 2,1 млн грн, і всього на 5,2 млн грн заявлено позови».

Із детальним аналізом стану протидії злочинам проти власності та прокурорського нагляду з цих питань виступив перший заступник прокурора області Микола Шахрай.

У ході обговорення прорахунків у роботі та визначення першочергових заходів до їхнього виправлення, було заслухано пояснення керівників структурних підрозділів правоохоронних органів, начальників міськрайвідділів та прокурорів районів.

Окремим питанням на колегії обговорено стан досудового розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за зверненнями активістів і учасників акцій протесту щодо пошкодження їхнього майна, заподіяння тілесних ушкоджень і шкоди державним інтересам, прокурорського нагляду з цих питань.

Розгляд на спільному розширеному засіданні колегії цього питання ініційовано Дмитром Лубчуком у зв’язку із значною суспільною резонансністю та за результатами нещодавньої зустрічі керівництва області з активістами громадських організацій. Задля визначення реального стану законності щодо розслідування цієї категорії кримінальних проваджень прокурором області дано розпорядження прокурорам ретельно вивчити кожне звернення активістів про вчинення проти них злочинів, з моменту їхньої реєстрації у Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

У роботі колегії взяли участь і виступили в.о. начальника УМВС України в області, керівники управлінь УМВС України в області, прокурори міст і районів, прирівняні до них прокурори, керівники структурних підрозділів апарату прокуратури області, начальники міськрайвідділів УМВС України в області, члени Консультативної ради при прокуратурі області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #злочини #протидія #Лубчук #прокуратура #засідання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...