
обережно шахраї
17:13, 19 вересня 2014 р.
У Житомирі понад 20 родин постраждали від телефонних шахраїв
обережно шахраї
Від дій телефонних шахраїв постраждали понад 20 житомирських родин, які, аби врятувати від уявної біди своїх рідних, віддавали до рук ошуканців тисячі гривень та іноземної валюти.
Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Житомирській області.
Зловмисники діяли за давно відомою, але не від того не менш дієвою схемою: телефонували до місцевих жителів та, представляючись правоохоронцями, повідомляли, що їх рідні є винуватцями ДТП або вчинили інше тяжке правопорушення, а тому затримані. Задля «позитивного вирішення проблеми» пропонували свою допомогу, яку оцінювали у певну суму.
- Я була вдома сама, коли зателефонували на стаціонарний телефон й чоловік, назвавши мене на ім’я та по-батькові, сказав, що син скоїв наїзд на людину і вона може померти, - пригадує одна з потерпілих 62-річна Ніна Станіславівна. – Навіть дав слухавку «синові», щоправда він говорив тихо і незнайомим голосом, але я подумала, що це через шоковий стан.
Співрозмовник запропонував жінці швидко принести 5 тисяч доларів США, коли ж вона сказала, що таких грошей не має, погодився на ту суму, яку вона заощадила – 2 тисячі гривень.
- Я з пенсії на новий холодильник відкладала, - бідкається жінка. – А тут таке… Повірила шахраєві, адже він знав навіть, на якому автомобілі їздить мій син, і його ім’я. А ще він сказав, щоб я нікому не телефонувала, бо «угода зірветься і ніхто нам не допоможе». От я й поїхала на зустріч та віддала усе, що мала.
Тільки згодом, зрозумівши, що її ошукали, жінка звернулася до міліції.
- Останнім часом до нас надійшло не одне таке повідомлення, - зазначає начальник Житомирського МВ УМВС Володимир Остапчук. – Працівники міліції розпочали низку заходів, спрямованих на викриття та затримання зловмисників. Були використані усі оперативні та технічні можливості і, зрештою, вони дали результат – злочинців викрито та затримано.
Наразі встановлено, що шахрайські схеми розробляв раніше засуджений чоловік, який нині відбуває покарання в одній з виправних установ. Практичною ж реалізацією оборудок займався 21-річний житомирянин. Саме він приходив на зустрічі до потерпілих та забирав грошові кошти.
- Слідством проводиться розслідування кримінального провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, - повідомив Володимир Остапчук. – Наразі встановлено, що зловмисникам вдалося ошукати понад 20 житомирян. Триває подальша перевірка щодо їх причетності до інших аналогічних правопорушень, а також щодо участі в цій діяльності й інших спільників.
Законодавством за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
04:33
19 квітня
15:15
16 квітня
19:20
15 квітня
Оголошення
21:35, 13 квітня
24
11:18, 17 квітня
12:22, 19 квітня
1
live comments feed...