• Головна
  • У Житомирі шукали справжню принцесу на відкритті театртального сезону
фото
16:01, 19 вересня 2014 р.

У Житомирі шукали справжню принцесу на відкритті театртального сезону

фото

Сьогодні, 19 вересня Житомирський академічний обласний театр ляльок зібрав у своїх стінах найбільших поціновувачів казок - дітлахів та відкрив79-й театральний сезон.

79-й театральний сезон було відкрито новою виставою про кохання «Принцеса на горошині». Саме такою романтичною історією Н. Бурої та Е. Смирнової за мотивами відомої казки Г.-Х. Андерсена, сповненою добрих почуттів і краси, відкривається 79 сезон Житомирського академічного обласного театру ляльок. Над спектаклем натхненно працювали Сергій Іванович Єфремов - головний режисер Київського муніципального академічного театру ляльок, почесний Президент Українського Центру Міжнародної Спілки діячів театру ляльок UNIMA-Україна, народний артист України, художник-постановник - Віра Задорожня, композитор – заслужений діяч мистецтв України Олександр Ходаківський, заслужена артистка України Тетяна Соловйова, Михайло Ткачук, Олег Рогов і Лада Шкарупа, саме для неї вистава стане дебютом і гарним досвідом співпраці з метрами лялькової справи. 
Витонченості та яскравості виставі надають її головні герої – ляльки-маріонетки, які потребують і спеціального облаштування сцени, й високого рівня майстерності акторів.

На урочистості з нагоди відкриття завітав начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Градовський, який поспілкувався з маленькими глядачами та подякував колективу театру за їхню клопітку роботу.

У свою чергу діти споглядали за дійством на сцені дуже емоційно: смійялись, співпереживали, хвилювались та з'ясовували для себе якими потрібно бути. А казки Житомирського академічного лялькового театру навчають тільки гарним вчинкам, тому й казки тут завжди добрі.

Довідково:Як засвідчують архівні документи 1934-1935 років, при обласному пересувному драматичному театрі Київської області, до якої тоді входила значна частина Житомирщини, був створений Житомирський ляльковий театр під керівництвом видатної актриси Зої Пігулович. Перша вистава театру ляльок – «Юра-замазура» - була безкоштовною, про яку потім було написано в газеті «Радянська Волинь». У 2007 році театр отримав звання академічного.

Нині у ляльковому театрі в репертуарі понад 30 вистав, котрі поставлені на кращі зразки української та зарубіжної класики. Незмінним успіхом у маленьких глядачів користуються спектаклі за мотивами українських народних казок. Завдання кожної вистави не лише розважати дітей, але й повчати та виховувати.

«Використовуючи сучасні технології, ми намагаємося організовувати театральне мистецтво у ляльковому театрі. У нас є сайт театру, на якому кожна дитина разом із батьками може ближче познайомитися із роботою акторів, виставами», – говорить директор Житомирського академічного обласного театру ляльок Сергій Мисечко. На думку Сергія Мисечка, одним із пріоритетів діяльності має бути створення таких напрямків роботи, як сімейне дозвілля, де б функціонували дитячі образотворчі програми, проводились майстер-класи для маленьких художників та акторів, а також фестивалі із залученням зарубіжних театрів ляльок.

 Театр ляльок, крім лялькових вистав, також пропонує сучасні розважальні послуги для дітей: проведення розважально-ігрових програм на день народження, перше вересня, випускний вогник чи новорічний ранок. Варто зазначити, що Житомирський академічний обласний театр ляльок є одним з центрів духовного та культурного розвитку підростаючого покоління нашої області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #ляльковий театр #відкриття #79-сезон #принцеса на горошині
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...