• Головна
  • Сьогодні православні житомиряни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці
у календарі
11:55, 21 вересня 2014 р.

Сьогодні православні житомиряни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці

у календарі

Православні сьогодні святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке також називають Друга Пречиста.

Цей день відкриває новий церковний рік - з народження Богородиці починається вся історія Нового заповіту .

Церква донесла до нас перекази, які оповідають про чудесні обставини появи на світ Діви Марії .

У древньому місті Назареті , що розташувалося в Галілеї , на півночі Святої Землі , жили праведне подружжя - Іоакм і Анна. Вони походили з давнього царського роду, який походить до святого царя Давида . Втім, святе подружжя жили не по-царськи скромно, їх багатством була віра в Бога. Вже одне це робило їх щасливими, але все ж була одна обставина, яка затьмарювала щастя подружжя - у них не було дітей.

Бездітність святих Іоакима і Ганни навіть стала причиною насмішок і зневаги з боку інших людей. Одного разу Іоаким прийшов на свято в Єрусалимський Храм, щоб принести жертву Богу. Але священик відкинув жертвоприношення й докорив Іоакима , сказавши: "Не треба тобі брати участь у жертвоприношеннях, пропонованих Богу, бо не благословив тебе Бог і не дав тобі потомства в Ізраїлі". Почувши ці образливі і несправедливі слова, Іоаким пішов у пустелю. Там він 40 днів і 40 ночей постив і слізно молився, щоб Господь дарував йому дитя, хоча б у старості. Дізнавшись про все, праведна Анна теж стала старанно молити Бога про те, щоб стати матір'ю.

За давнім переказом, Іоаким в пустелі, а Анна в світлиці, отримали радісну звістку від Ангела, що почута їх молитва. Рано вранці вони поспішили з вдячністю в Храм і зустрілися біля Золотих воріт. Незабаром слова Ангела збулися - у Іоакима і Ганни народилася дочка , яку назвали Маріам, або Марія. Ім'я "Марія" означає "Пані". Це не випадково, адже Діві Марії належало стати Царицею Неба і землі. А свято в її честь "вшановується вдень порятунку всього світу".

Вважається, що це свято - велика втіха для бездітних пар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #віряни #друга причиста,
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...