
11:00, 4 липня 2011 р.
Пріоритети Малинщини
…Мій древній Малин – місто князя Мала,
Моя земля – козацька плоть і кров.
Тут завжди в наших думах проростала
Свята Надія, Віра і Любов.
В. Лісовський.
Малинський район по промисловому розвитку відомий не тільки в Житомирській області, а також в Україні та за її межами. Економічний потенціал району представлено промисловими, будівельними, сільськогосподарськими підприємствами. ПАТ “Малинська паперова фабрика ”, заснована в 1871 році, - одне з найбільших підприємств в Європі не тільки по кількості папероробних машин, а і по широкому асортименту виготовленої продукції. Підприємство веде гнучку політику і швидко реагує на зміну споживчого ринку. Продукція підприємств Малинщини відома далеко за межами району.
Перші податки з’явилися майже за дві з половиною тисяч років до нашої ери, на тій стадії розвитку суспільства, коли з’явилася необхідність у фінансуванні його потреб. Вони первісно були створенні для того, щоб формувати бюджет держави, могутність якої залежить від поповнення її казни. Тому сьогодні і приділяється особлива увага службі, яка відіграє основну роль у становленні добробуту і процвітанні нації. Податківці району з розумінням і відповідальністю ставляться до відведеної їм ролі, всі свої зусилля направляють на підвищення ефективності заходів щодо повного і своєчасного надходження належних платежів до бюджету, контролю за дотриманням податкового законодавства.
Про це свідчать результати діяльності Малинської міжрайонної державної податкової інспекції. У січні – травні 2011 року до Зведеного бюджету України платниками податків Малинського району сплачено 40 мільйонів 680,5 тисяч гривень податків і зборів, що майже на 30,7 % або на 9 мільйонів 554,4 тисячі гривень більше ніж за аналогічний період минулого року.
З початку року по податках та зборах, що контролюються Малинською МДПІ, до Державного бюджету України платниками податків Малинщини сплачено 15 мільйонів 238,1 тисячі гривень. Приріст до показників минулого року становить 41,8 % або 4 мільйони 489,1 тисяч гривень.
Доходи місцевих бюджетів міста Малина та району, що контролюються податківцями Малинської МДПІ, склали у січні – травні цього року 25 мільйонів 442,4 тисяч гривень платежів, що на 24,9 % або на 5 мільйонів 065,3 тисячі гривень більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Планові показники по податку на доходи фізичних осіб виконано на 107,8%. Зокрема, за січень – травень 2011 року до місцевих бюджетів надійшло податку з доходів фізичних осіб на 3 мільйони 200,9 тисяч гривень більше ніж за відповідний період 2010 року.
Таких результатів досягнуто завдяки кропіткій і напруженій праці всіх працівників податкової інспекції. Запорукою успіху роботи податкової інспекції є робота з платниками податків на принципах партнерства, взаємоповаги і відповідальності, тісна співпраця і злагоджені дії з місцевими органами влади.
Особлива увага приділяється вихованню податкової культури серед потенційних платників податків – підростаючого покоління. Про це свідчить проведення ось уже протягом багатьох років конкурсу «Податки очима дітей», лекцій та зустрічей працівників податкової з учнями та студентами Малинських учбових закладів.
Згадані вище заходи широко висвітлюються місцевими засобами масової інформації. Ми тісно співпрацюємо з представниками мас-медіа, які відіграють важливу роль у справі формування високої податкової культури.
Податкова інспекція регулярно надає матеріал для передачі “Податковий вісник”, яка транслюється у телевізійному ефірі телестудії “Полісся”. Через ЗМІ до громадян району оперативно доноситься інформація про зміни в податковому законодавстві та про роботу податкової служби, вони сприяють утвердженню у свідомості громадян свого обов’язку щодо добровільної сплати податків.
Використовуючи телебачення, друковані ЗМІ, стенди, засідання “Круглого столу ”, сеанси телефонного зв’язку “гаряча лінія ”, зустрічі у трудових колективах та семінари для всіх категорій платників податківці інформують жителів Малинського району про необхідність сплати податків, здійснюємо всебічну допомогу суб’єктам підприємницької діяльності у справі вивчення податкового законодавства, своєчасності сплати податків до бюджету. Це зміцнює партнерські взаємовідносини з платниками податків та сприяє наповненню державної скарбниці.
З існуючих трьох основних шляхів забезпечення бюджетних надходжень: добровільної сплати податків, примусового їх стягнення і контрольно-перевірочної роботи - перший для податківців найбільш прийнятний і потребує активної та вдумливої роботи з платниками. Найважливішою складовою роботи з добровільної сплати податків є зміцнення партнерських стосунків податкових органів з платниками податків.
В цьому році підприємство Малинщини – ТОВ «Малинська швейна фабрика «Ельфа» стало переможцем Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2010” у сфері промисловості, де головним критерієм при виборі підприємств - претендентів є дотримання ними платіжної дисципліни при розрахунках з бюджетом, стабільність їхньої роботи, ріст обсягів виробництва та прибутковість. Очевидно, що платники податків потребують додаткової уваги з боку податкової служби за рахунок зміни форм і методів роботи, створення такої системи взаємовідносин, за якої забезпечується індивідуальний підхід до кожного з платників податків. Ми усвідомлюємо, що в податковій сфері мають поєднуватися інтереси держави з інтересами конкретного підприємства.
Сьогодні перед податковими органами ставиться завдання не просто забезпечити надходження до бюджету, що є важливим, але і зміцнювати партнерські стосунки між податковою службою та громадянами, розвивати свідомість громадян, одним із елементів якої є податкова культура людей, знання податкового законодавства. Словом, з обох сторін повинно бути прагнення до порозуміння. Це має втілитися у реальний економічний поступ нашої держави і піднесення добробуту народу.
Начальник Малинської МДПІ
Станіслав Салій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:49
Вчора
20:55
17 березня
ТОП новини
Оголошення
13:49, 12 березня
11:54, 8 березня
24
12:02, 7 березня
live comments feed...