
16:27, 23 вересня 2014 р.
На Житомирщині зафіксували перших жертв отруєння грибами
Погодні умови останніх тижнів дедалі частіше спонукають населення вибиратися до лісу по гриби. Добре, коли людина, яка збирає ці дарунки лісу, прекрасно обізнана із тим, що саме можна збирати, а що ні. Продукт цей дуже смачний, але інколи – небезпечний.
Недостатнє знання населення про їстівні гриби, некваліфіковані поради «професіоналів» тихого полювання призводять до трагічних наслідків.
Якщо ж поталанить вижити, то процес лікування буде тривалим і тяжким, адже гострі отруєння грибами займають провідне місце серед усіх небактеріальних харчових отруєнь. Однак інколи вдача відвертається від людей.
Трагічно закінчилося ласування грибами для жителів с. Радчиці Овруцького району. Жінка разом зі співмешканцем під час вечері вживала гриби. Крім того вона пригостила ними і 6-річну доньку. Через деякий час, мати відчувши, що їй зле, викликала «швидку». Медики з діагнозом: отруєння грибами госпіталізували до шпиталю усю сім’ю. 19 вересня в Житомирській обласній дитячій лікарні 6-річна дівчинка померла. 30-річного співмешканця матері також врятувати не вдалося.
За інформацією Житомирської обласної СЕС за поточний рік на Житомирщині було зафіксовано 7 випадків отруєнь грибами.
– Не варто взагалі чіпати ті гриби, про які ви абсолютно нічого не знаєте, – зауважує начальник медичної служби Управління ДСНС у Житомирській області Андрій Мітрофанов. – Тим паче не треба куштувати подібні гриби на смак. Дітям взагалі не рекомендується вживати ці дарунки лісу. Також хочеться застерегти всіх від збирання грибів поблизу транспортних магістралей чи в забруднених зонах. І, звичайно, купуйте будь-які продукти харчування лише у спеціально відведених для цього місцях та уникайте стихійних ринків.
Перша допомога при отруєнні грибами:
- викличте «Швидку медичну допомогу»;
- одночасно, не очікуючи її прибуття, негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип'яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими;
- після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану;
- з'ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби та проведіть профілактичні заходи.
Поставтесь зі всією відповідальностю до власної безпеки та безпеки ваших рідних і близьких. Вживайте лише перевірені та їстівні продукти харчування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
11:44, 9 квітня
1
21:59, 12 квітня
6
18:49, 15 квітня
21:59, 12 квітня
12:22, 19 квітня
1
live comments feed...