
19:31, 23 вересня 2014 р.
Відеоконференція - технологія для всіх: від домогосподарок до політиків

Відеоконференція
Останнім часом увага до відеоконференцій стрімко зросла - ледве не щотижня відбуваються гучні зустрічі на найвищому рівні за допомогою відеоконференцій. Втім, політики користуються відеозв’язком вже давно, просто раніше робили це менш публічно, а в офісах корпорацій, військових відомствах, лікарнях та освітніх закладах відеоконференції проводять вже майже півсторіччя. Ми прослідкували історію розвитку і поширення цієї технології.
Відеоконференція - щось подібне до звичайної телефонної або ж реальної конференції. Тобто це комунікація за участі великої кількості людей, групове спілкування. Здійснюється воно дистанційно, за допомогою телекомунікаційних технологій. При цьому співрозмовники можуть не лише чути, але й бачити одне одного.
Коріння відеоконференцій слід шукати в середині минулого століття, коли їх почали використовувати у військовому секторі США. Річ в тім, що близько 80-9% інформації людина сприймає невербально, через міміку, жести, тощо. Відповідно, класичний телефон знищує більшу частину змісту розмови, залишаючb лише найбільш очевидну, текстову. Цього виявилось замало, спочатку у армії, потім у інших сферах життєдіяльності. Відеоконференція покликана знищити бар’єр відстані і наблизити дистанційну розмову до реальної. Це досягається завдяки високій якості зображення та звуку, стабільному інтернет з’єднанню. Під час професійних відеоконференцій досвід спілкування майже не відрізняється від фізичної зустрічі.
Відеоконференція здобула дуже велику популярність у корпоративному секторі. Менеджери великих компаній завжди були змушені проводити ледве не половину свого життя в дорозі через постійні відрядження. Тому відеконференція стала довогоочікуваним порятунком, замінивши майже 80% поїздок. Виявилося, що більшість питань можна вирішити дистанційно, якщо бачиш свого співрозмовника. Топ-менеджери та керівники середньої ланки стали головною цільовою аудиторією професійних відеоконференцій.
Паралалельно з іновацією знайомилися і в інших галузях. Зокрема симбіоз медицини і відеоконференції створив телемедицину - технологію, що дає можливість діагностувати і консультувати хворих з усхі куточків планети дистанціно. У освіті відеоконференція породила формат вебінару, лекції спікера, який не присутній у залі фізично.
Сьогодні відеоконференції у вигляді безкоштовних сервісів стали доступними майже кожному. Але слід пам’ятати, що кожна галузь їх застосування має особливості, які вимагають відповідної якості обладнання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
04:33
19 квітня
15:15
16 квітня
19:20
15 квітня
Оголошення
11:46, 12 квітня
07:13, 7 квітня
18:01, 16 квітня
100
live comments feed...