• Головна
  • У Житомирі говоритимуть про реалізацію виборчих прав вимушених переселенців
круглий стіл
10:32, 25 вересня 2014 р.

У Житомирі говоритимуть про реалізацію виборчих прав вимушених переселенців

круглий стіл

26 вересня у місті Житомирі Центр підтримки громадських ініціатив, в рамках Всеукраїнської компанії «Кожен голос важливий», проводить «круглий стіл» з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості, які опікуються проблемами вимушених переселенців з Донбасу та АР Крим на Житомирщині.

Основною темою обговорення «круглого столу» буде: Виборчі права вимушених переселенців . Як їх реалізувати?

В обговоренні приймуть участь: експерти з виборчого права, юристи та фахівці по залученню населення до виборчого процесу, органи державної реєстраційної служби (ДРВ), які формують списки виборців.

Через те, що громадяни дуже часто не досить добре обізнані із особливостями виборчого законодавства, – трапляються випадки, коли вони дуже пізно дізнаються, що втратили можливість обирати в день голосування. Ця проблема стосується не лише переселенців, а й людей, які перебувають у відрядженні, і студентів, які в день голосування не зможуть поїхати додому, на місце їхньої офіційної реєстрації тощо. Такі ситуації обумовлюють необхідність в проведенні інформаційної роботи серед виборців стосовно того, як вони можуть тимчасово змінити місце голосування, як перевірити себе у списках виборців та як бути включеним у списки виборців тієї дільниці, яка є максимально наближеною до місця перебування громадянина в день виборів.

Громадяни України, а саме вимушені переселенці із зони АТО (більше 150 000 виборців), вперше за роки незалежності нашої держави стикнулися із серйозною проблемою, пов’язаною із реалізацією права на волевиявлення. Оскільки більша частина переселенців, покинувши рідні домівки, так і не стала на облік, то ці громадяни у день виборів так і не зможуть проголосувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #вибори #переселенці,
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...