• Головна
  • 100 лучших товаров Украины. Житомирская область
17:05, 4 липня 2011 р.

100 лучших товаров Украины. Житомирская область

Підведено остаточні підсумки першого етапу Всеукраїнського конкурсу якості (товарів, робіт, послуг) "100 кращих товарів України" 2011 року.

Днями Регіональна конкурсна комісія підвела остаточні підсумки першого етапу Всеукраїнського конкурсу якості (товарів, робіт, послуг) "100 кращих товарів України" 2011 року.

Нагадаємо, що це єдиний державний конкурс, який не носить комерційного характеру. Має два етапи – регіональний і загальнодержавний. Організаційно-методичне забезпечення проведення конкурсу в нашій області покладено на державне підприємство "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (ДП "Житомирстандартметрологія"), територіальний орган Держспоживстандарту України.

З метою забезпечення проведення регіонального етапу конкурсу, було створено Регіональну конкурсну комісію на чолі з головою облдержадміністрації Рижуком С.М. Для оцінки якості продукції залучалися кваліфіковані експерти-фахівці у галузі стандартизації, сертифікації, якості та безпеки товарів. Усі експерти пройшли спеціальний курс підготовки в Києві і після тестування отримали відповідне свідоцтво.

Щодо критеріїв оцінки якості продукції, то фахівці Інституту управління якістю (м. Київ) розробили унікальну методику, яка врахувала багато показників: потреби споживчого ринку в конкретному виді продукції та її конкурентоспроможність; соціальна значимість продукції; соціальна необхідність продукції (підтримка чи вплив на здоров’я, товари для дітей, інвалідів, осіб похилого віку); доступність ціни; задоволеність споживачів і закупівельних організацій; вплив (при реалізації) даного виду продукції на економічні показники відповідного регіону чи держави в цілому; рівень рекламного супроводу; географія продаж тощо.

Оцінюючи якість товарів та послуг, експерти враховували цілий комплекс спеціально розроблених критеріїв. Зокрема, збиралися дані про наявність моделей управління якістю послуг на підприємстві, новизна технологічного процесу, стан засобів вимірювальної техніки, наявність договору страхування виробника за якість виробленої продукції перед третіми особами (споживачами). А також наявність "Екологічної політики", сертифіката на систему управління навколишнім середовищем та плану розвитку підприємства. Не обійшли увагою експерти й естетичні та ергономічні властивості продукції і навіть відображення національної символіки.

Проводився також моніторинг щодо наявності претензій до якості продукції з боку споживачів, закупівельних організацій за 2010 р. Було розроблено такий критерій як "Вплив діяльності на суспільство", до якого входять такі показники: чи покращує ця продукція здоров'я та побут людей, їх культурно-освітній рівень тощо. Такий підхід фактично зводить нанівець той суб’єктивний фактор в оцінці якості продукції, який превалює в інших конкурсах. Саме тому організатори із впевненістю говорять нашому споживачу – "100 кращим товарам України" можна довіряти.

Взагалі ж конкурсний відбір продукції та її оцінювання відбувались у номінаціях: продукція; роботи та послуги. При цьому, номінація продукція поділялася на групи: продовольчі товари; промислові товари для населення; товари виробничо-технічного призначення; вироби народних художніх промислів.

Всього на регіональний рівень поступили заявки від 36 підприємств Житомирщини на 36 видів продукції. За номінаціями це: продовольчі товари – 21 вид продукції; промислові товари для населення – 9 видів продукції; продукція виробничо-технічного призначення – 5 видів продукції, вироби народних художніх промислів – 1 вид продукції. А також за категоріями підприємств: малі – 8 підприємств; середні – 16 підприємств; від великих підприємств надійшло 12 заявок.

Після ретельного відбору переможцями на регіональному етапі вийшли 23 підприємств, 5 – стали лауреатами. Отож:

Переможці: ПАТ "Житомирський маслозавод", ТОВ "Житомирський м’ясокомбінат", ТОВ "Андрушівський маслозавод", ТОВ "Нива Експо" (смт Черняхів), НВ ТОВ "Житомирбіопродукт", СПД Кравчук Т.Г. (м. Житомир), ТОВ "Бердичівський пивоварний завод", ТОВ "Налтекс" (смт Любар), ТОВ ВТФ "Мар’ян" (м. Житомир), ТОВ "Ревега" (смт. Гришківці Бердичівського р-ну), ДП "Житомирський лікеро-горілчаний завод", ДП "Молочний завод" ТОВ "Молочна фабрика "Рейнфорд" (м. Житомир), ВАТ "Олевський хлібозавод", ДП Коростишівське лісове господарство, ТОВ "Церсаніт Інвест" (м. Новоград-Волинський), ДП "Євроголд Індестріз ЛТД" (м. Житомир), ВАТ "Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес", ПАТ "Мар’янівський склозавод" (Баранівський р-н), ПАТ "Малинська паперова фабрика – Вайдманн", ПрАТ "Коростенський завод ЗБШ", ТОВ СП "Атем-Франк" (м. Житомир), ВАТ "Бердичівська фабрика одежі", Овруцька мала академія народних мистецтв та ремесел.

Лауреати: ТОВ "Фірма "Віндзор" (м. Житомир), ПП ФФ НВО "Ельфа" (м. Коростень), ТОВ ВКФ "Смолка" (м. Новоград-Волинський), ДП "Ружин-Молоко", ПП "Ренет" (смт. Любар).

Приємною несподіванкою цьогорічного конкурсу стала участь у конкурсі Овруцької малої академії народних мистецтв та ремесел, номінація – вироби народних художніх промислів, керівник заслужений художник України Климович Микола Іванович. Академія представила без перебільшення унікальні вироби з художньо обробленої соломки, аналогів яким дарма шукати в Україні.

Сім переможців регіонального етапу конкурсу подали заявки на участь у загальнодержавному етапі цього яскравого форуму лідерів виробництва і, зважаючи на високу якість їхньої продукції, є всі підстави сподіватись, що вони з честю пройдуть це випробування і здобудуть найвищі нагороди.

Взагалі ж, такі заходи повинні не просто виявляти найкращих, а в першу чергу стимулювати виробників до випуску високоякісної, конкурентоспроможної продукції. Адже в цьому зацікавлені не якісь окремі групи, чи прошарки населення, а все суспільство.

Прес-служба ДП "Житомирстандартметрологія"


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...