• Головна
  • За рік на Житомирщині українцями усиновлено 47 дітей, а іноземцями - 13
прес-конференція
13:27, 30 вересня 2014 р.

За рік на Житомирщині українцями усиновлено 47 дітей, а іноземцями - 13

прес-конференція

З нагоди Дня усиновлення, що відзначається в Україні 30 вересня, у Житомирі відбулася прес-конференція, організована службою у справах дітей облдержадміністрації. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Зараз в області на обліку служб у справах дітей перебуває понад 1000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підлягають усиновленню. За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Олени Савельєвої, починаючи із 2006 року на Житомирщині та в державі загалом спостерігається збільшення кількості дітей, усиновлених саме громадянами України. Так цього року нашими співгромадянами в регіоні усиновлено 47 дітей, а іноземцями – 13.

На Житомирщині успішно реалізується державна політика, спрямована на розвиток таких форм сімейного виховання дітей без батьківського піклування, як опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. За оперативною інформацією, на обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій та міськвиконкомів перебуває 3460 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 66,5% виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників. У поточному році кількість таких дітей збільшилася на 258.

На території області функціонує 33 дитячих будинки сімейного типу та налічується 202 прийомні сім’ї, в яких виховується 612 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж 9 місяців цього року створено 2 дитячих будинки сімейного типу та 9 прийомних сімей, куди вдалося влаштувати 44 дитини.

Зворушливі історії про прийомних дітей розповіли мами – Зоя Ковальчук та Ксенія Крук. Вони переконані, що усиновлення дитини – це ще одна нагода прожити радість дитинства. А ще батьки наголошують на неприпустимості відмовитися від прийомних доньок та синів після досягнення ними повноліття, адже це буде розцінюватися як зрада.

Про корисний досвід навчально-виховної роботи з дітьми сиротами розповіла соціальний педагог, психолог, викладач психології «Житомирського інституту медсестринства» Любов Боримська. Вона констатувала, що за цим навчальним закладом вже давно закріпилося реноме інституту милосердя, адже щороку сюди приходить на навчання все більша кількість дітей-сиріт. Зараз у закладі налічується 80 таких студентів.

Учасники обговорення дійшли висновку, що усиновлення не втрачає своєї актуальності в Україні, незважаючи на всі суспільно-політичні процеси, оскільки кожна дитина має право на сім’ю, радість та впевненість у майбутньому.

Прес-служба облдержадміністрації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #сироти #діти #усиновлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...