• Головна
  • Валерій Хорошковський: Зараз не можна роз'єднувати процеси досягнення миру та реформування країни
12:22, 3 жовтня 2014 р.

Валерій Хорошковський: Зараз не можна роз'єднувати процеси досягнення миру та реформування країни

Уряд не зміг вчасно розпочати реформи, і тим самим втратив багато часу. Про це заявив другий номер у списку партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» Валерій Хорошковський в інтерв'ю газеті «Факти».

«Я впевнений в тому, що зараз не можна роз'єднувати процеси досягнення миру та реформування країни. Так, держава переживає надзвичайно серйозні випробування, проте я вважаю, що навіть у нинішній ситуації дуже багато можна зробити для тих людей, які не беруть безпосередньої участі у воєнних діях. Вони не повинні сидіти і чекати їх завершення, вони повинні відчути перетворення вже зараз. Але поки що українці відчувають лише наслідки падіння гривні, збільшення вартості «комуналки», відсутності соціального пакета тощо. Влада допустила занадто багато помилок», - переконаний він.

Тому, за словами В. Хорошковського, так важливо зараз привести до влади нове - навіть не стільки за віком, скільки за духом - покоління людей.

«Вся нинішня ідеологія бюрократичної системи зводиться до простої формули: як не дати щось зробити, і щоб мені за це нічого не було? .. Саме ця формула визначає modus operandi, тобто спосіб мислення і дій нинішніх чиновників. Щоб викорінити цю формулу, потрібно максимально скоротити втручання держави в приватне життя, - вважає Валерій Хорошковський. - Наприклад, втручання держави в економічну сферу повинно бути строго регламентовано. І принцип повідомлення повинен стати основним, замінивши дозвільний. Це істотно скоротить корупцію і хабарництво. Таку роботу має зробити уряд і це його основне завдання на сьогодні. Але Кабмін упустив час. З досвіду входження в будь-яку посаду знаю: для того, щоб зробити якісний стрибок, закласти реформи, є три місяці. Після їх закінчення ти починаєш ставати частиною системи, яка гальмує енергійний запал, а підлеглі адаптуються до нового начальника. І все повертається на круги своя».

Він також підкреслив, що у «Сильної України» є бачення того, як це можна змінити.

«Позиція «Сильної України» чітка. Головне зараз - відновити мир і стабільність. Це дасть можливість запустити процес відродження економіки, повернути довіру людей. У партії є прообраз команди, яка здатна брати на себе відповідальність за вирішення таких проблем. Тобто це не теоретики, а люди, здатні практично витягнути на собі певну ділянку роботи. А в умовах кризи це надзвичайно важливо - персональна відповідальність за довірений тобі фронт робіт», - резюмував політик.

Оголошення
live comments feed...