• Головна
  • Житомир відкрив міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно
фестиваль
14:40, 6 жовтня 2014 р.

Житомир відкрив міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно

фестиваль

З 6 по 16 жовтня у кінотеатрі «Україна» буде проходити черговий ХІ Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини «DocuDaysUA».

Молодіжна громадська організація «Сучасний Формат» та Фонд громади Житомира вже шостий рік поспіль приймають у Житомирі фестиваль. Перед відкриттям першого фестивального дня організатори провели прес-конференцію та розповіли про особливості цьогорічного відбору стрічок.

В Україні фестиваль стартує в Житомирі. Впродовж жовтня-грудня світові шедеври сучасної документалістики зможуть побачити мешканці Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Кривого Рогу, Львова, Тернополя, Запоріжжя, Полтави, Сум, Чернігова, Харкова, Херсона, Донеччини, Криму – усього більш ніж 230 міст і містечок.

У першу чергу до фестивалю закликають молодь. У Житомирі інформацію про проведення заходу поширили у всіх навчальних закладах. Студенти, ліцеїсти зможуть переглядати стрічки та долучатись до обговорення після фільмів. Оскільки після кожного кінопоказу організатори традиційно запрошують глядачів на обговорення фільмів і тематичні дискусії про права людини в Україні з правозахисниками, діячами культури і мистецтв.

Також особливістю мандрівного фестивалю стали англомовні субтитри в стрічках, що дає змогу переглядати фільми іноземним гостям.

Представник Фонду громади міста Микола Череднік зауважив, що цьогоріч фестиваль є специфічними, тому і специфічні фільми. Стрічки підібрані в тематиці як і захисту прав однієї людини, так і народу. Буде презентована документалістика періоду Помаранчевої революції та революції Гідності (Євромайдану). Фільми переважно 2013-2014 років. Тому житомирська публіка стане першими поціновувачами та критиками.

Сьогодні житомирянам пропонують подивитись фільм «Путінські ігри».

Понеділок, 6 жовтня 2014 р., 15:00

«Путінські ігри» / «Путинские игры»

Олімпіада 2014 за витратами на підготовку – найдорожча Зимова Олімпіада, яка б’є всі рекорди за масштабами корупції та манії величі. Для прикладу, на будівництво 45-кілометрової дороги до Олімпійського селища були витрачені такі кошти, за які цю дорогу запросто можна було б вкрити золотом або вимостити чорною ікрою. Режисеру Алєксандру Ґєнтєлєву вдалося поговорити з багатьма ключовими фігурами – від мера міста Сочі та корумпованих підрядників, сенаторів і лобістів, до президента Олімпійського комітету Росії. Ці розмови допомогли авторові продемонструвати, що підготовка цієї Олімпіади є відчутною екологічною загрозою та історією про величезне розкрадання грошей.

Тривалість – 90 хв. Рік – 2013. Режисер – Алєксандр Ґєнтєлєв.

Алєксандр Ґєнтєлєв народився в Росії у 1959 році. Випускник Санкт-Петербурзького державного університету (диплом магістра філософії та психології) і Санкт-Петербурзької кіноакадемії (диплом магістра в галузі кіно, театру та музики). У 1993 році емігрував до Ізраїлю. Протягом 1999–2014 років режисер зняв 14 фільмів. Серед них – документальні стрічки, присвячені злободенним проблемам повсякденності й політичного життя Росії.

Фільмографія (Вибране): Злет і падіння російських олігархів (2005), Йолки-палки (2007), Туга за домом (2009), Злодії в законі (2010), Скрипалі (2011), Путінські ігри (2013)

Початок сеансів о 15:00 щодня. Вхід на кінопокази – вільний. Перегляд фільмів відбуватиметься щоденно, окрім 11 та 12 жовтня.

#Житомир #фестиваль #документальне кіно #права людини
Оголошення
live comments feed...