• Головна
  • На Житомирщині гадюка укусила чоловіка на власному подвір’ї
12:02, 7 жовтня 2014 р.

На Житомирщині гадюка укусила чоловіка на власному подвір’ї

5 жовтня до Державної пожежно-рятувальної частини смт Червоноармійськ від медиків надійшло повідомлення про те, що 32-х річного мешканця села Пеньківка госпіталізовано до районної лікарні з діагнозом укус гадюки.  

Як з’ясувалося, змія вкусила чоловіка за руку, коли той займався домашніми справами у себе на подвір’ї. Потерпілий одразу ж викликав медиків, які доставили його до центральної районної лікарні. Наразі загрози життю чоловіка немає.

З огляду на вищезазначене рятувальники попереджають: щоб попередити укус змії, варто знати умови їхнього місце перебування і спосіб життя. Змії поширені в заболочених місцях, болотах, біля зарослих озер і ставків. Будучи нічними тваринами, удень вони ховаються в старих пнях, у копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Тому ці предмети краще не торкати голою рукою, а користуватися палицею. 

Особливо уважним треба бути у занедбаних кар'єрах, серед кам'яних руїн, у розваленій хатинці - змії іноді селяться на місцях, залишених людиною. Така ж обережність і виставлений вперед ціпок не зайві при швидкому русі по стежці: на стежці, як і на кам'яних плитах або пнях, змії люблять грітися в сонячний день. Дрімаючий плазун має дуже слабкий нюх і слух, тому раптова поява людини може перешкодити йому вчасно зникнути в траві, а біль від черевика, що придавив, змусить захищатися укусом. 

Всі, хто відправляються в райони, де є багато отруйних змій, повинні мати щільні штани і високе взуття.

Перед подорожжю треба вивчити особливості забарвлення змій, їхні відмінні риси і уміти розпізнавати отруйних і безневинних. Вуж, наприклад, відрізняється двома яскраво-жовтими плямами в скроневій області голови й круглими зіницями.

Перша допомога при укусі змії 

У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров'янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можуть робити люди, у яких у роті є язви та ранки. Потім з підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу. Під час транспортування на місце укусу рекомендується класти холод, давати якомога більшу кількість рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі та сприяти його виділенню із сечею. 

Якщо є шприц і ліки для ін'єкцій, то найбільш радикальним методом лікування буде миттєве введення протиотрутної сироватки, а також серцево-судинних засобів.

І пам’ятайте – змія кусає тільки тоді коли захищається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Червоноармійськ #гадюка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...