• Головна
  • Житомирян закликали відповідально ставитись до системи оповіщення населення
12:10, 8 жовтня 2014 р.

Житомирян закликали відповідально ставитись до системи оповіщення населення

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради проінформувало житомирян про організацію оповіщення населення в надзвичайних ситуаціях.
 
Одним із основних завдань у сфері безпеки та життєдіяльності для органів управління цивільного захисту міста є надання населенню через засоби масової інформації оперативної та достовірної інформації про надзвичайні ситуації, що прогнозуються або виникли, способи та методи захисту від них.

Як показує аналіз техногенних аварій, природних катаклізмів, не тільки в Україні, а і за її межами, саме невиконання або невчасне виконання цього завдання призводить до невиправданих людських втрат та матеріальних збитків.
 
Останні події в державі свідчать про актуальність питань, пов’язаних з організацією та забезпеченням своєчасного і достовірного оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій під час ведення бойових дій.
 
Для оповіщення населення міста Житомира про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій в місті створена система централізованого оповіщення, до складу якої входять  електросирени, мережі міського проводового радіомовлення, інші засоби масової інформації через які до населення доводяться сигнали оповіщення, повідомлення, звернення органів влади.
 
Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради розроблено графік щомісячних перевірок працездатності міської системи централізованого оповіщення.
 
Остання перевірка працездатності даної системи проводилась 18 вересня поточного року. В період з 13.00 до 15.00 год. періодично включались електросирени,  розташовані в різних мікрорайонах міста.
 
Під час включення електросирен фахівцями управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради спільно з журналістами кабельного телебачення «СК» проведено опитування населення щодо порядку його дій при звучанні електросирен. На жаль значна кількість мешканців міста не достатньо знає порядок своїх дій при їх роботі. Основною причиною відсутності знань з питань цивільного захисту у населення є їхня безпечність та легковажне ставлення до своєї безпеки. Інформуємо, що в місті на базі КП «ВЖРЕПів» створено мережу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту на яких розміщені необхідні інформаційні матеріали та стенди, де відображається порядок дій населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, застосування засобів захисту
.
Викликає занепокоєність ситуація відносно скорочення кількості радіо абонентів, як серед населення, так і серед суб’єктів господарювання. Це зменшує можливість своєчасного доведення інформації до населенням міста про надзвичайні ситуації та порядок дій. Таким чином, певна кількість житомирян свідомо позбавляє себе можливості отримати життєво важливу інформацію.
 
Враховуючи такий стан управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради опрацьовано питання щодо залучення до оповіщення операторів ефірного радіомовлення, зокрема РМ- радіостанцій, відомчих мереж оповіщення, які будуть задіяні в разі безпосередньої загрози, або виникнення надзвичайної ситуації.
 
Вкотре доводимо до населення інформацію про порядок дій у разі звучання електросирен.

Звук сирен означає попереджувальний сигнал: «Увага всім!». За цим сигналом мешканці міста повинні ввімкнути радіоприймачі місцевої радіомережі і прослухати відповідне повідомлення. Тексти оповіщення на найбільш вірогідні ситуації відпрацьовані завчасно.
 
Звертаємось до всіх житомирян відповідально відноситись до сигналів оповіщення, які передаються через систему централізованого оповіщення.
#Житомир #система оповіщення #безпека
Оголошення
live comments feed...