
13:13, 8 жовтня 2014 р.
Петро Порошенко зустрівся з представниками ОБСЄ і обговорив проблеми україно-російського кордону
Президент України Петро Порошенко провів зустріч з постійними представниками країн-членів ОБСЄ, на якій обговорювалась необхідність встановлення дієвого контролю за українсько-російським кордоном.
Глава держави звернувся до представників ОБСЄ з проханням про невідкладну активізацію зусиль спеціальної моніторингової місії і закликав збільшити кількість спостерігачів до 1500. "За нашими підрахунками, лише така кількість інспекторів ОБСЄ при наявності як мінімум 29 безпілотників здатна забезпечити об'єктивний контроль території, захопленої терористами", - зауважив Президент.
Президент наголосив на необхідності невідкладної імплементації Мінських домовленостей, акцентувавши увагу представників ОБСЄ на важливості забезпечення контролю українсько-російського кордону за участі інспекторів ОБСЄ з відповідною відео-фіксацією, як необхідної передумови подальшого втілення Мирного плану. "Лише такий контроль сприятиме подальшій деескалації ситуації на Сході України", - сказав Президент.
Петро Порошенко звернув увагу представників ОБСЄ на численні факти порушення режиму припинення вогню і продовження використання бойовиками важкої артилерії.
"Нам потрібно діяти рішуче і мати чітку дорожню карту з імплементації Мінських домовленостей. Якщо ми не будемо йти у форматі Мінську – ми можемо мати дестабілізацію не лише в Україні та Європі, а й на глобальному рівні", - наголосив Президент.
Петро Порошенко також звернув увагу присутніх на домовленості щодо звільнення заручників, зауваживши, що на сьогодні більше 600 українців залишаються у полоні.
Президент запросив представників ОБСЄ взяти участь у спостережені за виборами до Верховної Ради, які пройдуть 26 жовтня.
Окрему увагу присутніх Глава держави звернув на порушення прав кримських татар в окупованому Криму і запросив активізувати зусилля країн-членів ОБСЄ для відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.
У нараді Президента України взяли участь 38 послів - представників країн-членів ОБСЄ, Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко, Уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:16
23 лютого
17:11
21 лютого
18:50
19 лютого
19:00
17 лютого
ТОП новини
Оголошення
13:05, 21 лютого
14:27, 14 лютого
16:08, 17 лютого
07:25, 18 лютого
3
