• Головна
  • Сьогодні у Житомирі відбудеться творчий вечір легендарної Валентини Бендерської
творчий вечір
12:30, 10 жовтня 2014 р.

Сьогодні у Житомирі відбудеться творчий вечір легендарної Валентини Бендерської

творчий вечір

Сьогодні, 10 жовтня в літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка  відбудеться творчий вечір поетеси, засновниці хорової студії "Струмочок", талановитої та чуйної жнки Валентини Бендерської.

Захід пройде в рамках культурно-мистецького проекту «ПОРТРЕТИ».

Початок о 16:00.

Той, хто чув про цю жінку, неодмінно здивується: ім’я її, теоретика-хормейстера за освітою, міцно асоціюється із житомирською зразковою хоровою студією «Струмочок», котру вона понад 30 років тому заснувала і довгий час очолювала. Та той, хто Валентину Бендерську знає, скаже: у тому, що і з цієї людини почало вириватися назовні віршоване римосплетіння, нічого дивного немає. Дивно те, що цього не відбулося раніше. Сама ж пані Валентина розповідає: таким чином Всевишній вивів її із творчого заціпеніння. Так трапилося, що «Струмочок» і ТЕ життя залишилося позаду, а життя нове все не приходило. Господь м’яко забрав із рук Валентини Бендерської нотний стан та вклав в них ручку і чистий папір.

Бердичів, Житомир, а далі Росія, Польща, Ізраїль: Валентині Бендерській просто ідеально підходить визначення «Людина світу». За своє життя поетеса об’їздила всю Європу, побувала в Індії, Туреччині, Йорданії. Спілкувалася з людьми і з Богом, бачила мир і війну. Вона і «Фрею» свою поділила на «Українську рапсодію», «Польський дивертисмент», «Тель-Авівські варіації». А ще – на «Месу», «Іконостас», «Реквієм».

Валентина Бендерська і сьогодні багато подорожує світом. Ці подорожі заряджають величезною порцією енергії, ділиться вона. Пані Валентина любить пізнавати природу і людей, різні культури і мови. Багато читає, спілкується із друзями, пише вірші (як же без них) та готує до випуску збірник з теорії музики. А ще її розум зайнятий однією цікавою справою.

Довідково:

* Валентина Бендерська народилась в Бердичеві, навчалась у міській музичній школі, з червоними дипломами закінчила сперш Житомирське музичне училище, а згодом і Київський інститут культури імені Корнійчука за спеціальністю теоретик-хормейстр і заснувала в Житомирі хорову студію «Струмочок», яка стала її улюбленим дітищем.

Досить довгий час вона жила і працювала в Житомирі, але обставини змусили її поїхати закордон, де власне й прокинувся її поетичний талант. Спершу вона записувала у віршах всі події свого дня – це було щось на кшталт поетичного щоденника, а потім рими стали приходити частіше і ось так і назбиралось на першу збірку. Рідні поетеси спершу несерйозно сприймали її захоплення, головним критиком її творчості була і залишається її донька, яка почавши вчитуватись у написані матір’ю рядки спонукала її випустити збірку.

* Хорова студія «Струмочок» діє при центрі творчості дітей та молоді міста Житомира. Хор був заснований у 1981 році Михайлом та Валентиною Бендерськими. В студії займається понад 200 дітей 5 різних вікових категорій.

Хорова студія «Струмочок» переможець багатьох міжнародних фестивалів..

#Житомир #музей Короленка #Валентина Бендерська #Струмочок #Фрея #поетеса
Оголошення
live comments feed...