• Головна
  • Прокуратура області: кожний другий злочин про корупцію пов'язаний із землею
13:00, 12 липня 2011 р.

Прокуратура області: кожний другий злочин про корупцію пов'язаний із землею

Стан досудового слідства в органах прокуратури області і прокурорського нагляду за ним та практику підтримання державного обвинувачення у кримінальних справах, підслідних органам прокуратури, за 1 півріччя 2011 року проаналізовано на засіданні колегії прокуратури області, яка відбулася під головуванням прокурора області Миколи Франтовського.
Унаслідок вжитих організаційно-практичних заходів слідчі прокуратури в цілому забезпечили кваліфіковане провадження досудового слідства у кримінальних справах з додержанням вимог закону щодо повного, об’єктивного і всебічного дослідження всіх обставин скоєних злочинів у межах визначених законодавством строків. Про це відзначив у своєму виступі заступник прокурора області Володимир Кобернюк.
Він, зокрема, повідомив, що упродовж 6 місяців у провадженні слідчих органів прокуратури перебувало 366 кримінальних справ, 180 з яких розслідувано і направлено до суду з обвинувальним висновком. У цілому у першому півріччі 2011 року майже на 17 % (у порівнянні з 1 півріччям минулого року) збільшилась кількість направлених органами прокуратури до суду кримінальних справ з ознаками корупції - з 30 до 35. З них 10 справ – за фактами хабарництва. Загальна сума хабарів за цими справами склала понад 353 тис. грн. та 3700 доларів США. Усього в ході досудового слідства у кримінальних справах з ознаками корупції, направлених до суду з обвинувальними висновками, встановлені збитки на суму майже на 3 млн. грн., з яких 78 % відшкодовано.
До кримінальної відповідальності притягнуто 39 посадовців, з яких 6 - держслужбовці, 22 працівники органів місцевого самоврядування, 1 працівник органів виконавчої влади, 6 працівників органів внутрішніх справ, 1 працівник ДПА, 2 працівники органів Державного агентства із земельних ресурсів.
Однак, на колегії більше уваги приділялося не досягнутим показникам, а аналізу тих недоліків, які поки що існують в роботі слідчих прокуратури області, удосконаленню методів роботи.
Зокрема, було наголошено, що особливу увагу органам прокуратури слід зосередити на виявленні і розслідуванні кримінальних справ про злочини, пов’язані з корупційними діяннями, невиплатою зарплати, злочинів, вчинених у бюджетній сфері та сфері земельних відносин.
Підсумовуючи роботу колегії, Микола Франтовський зазначив, що органи прокуратури області мають взяти під пильний контроль виявлення злочинів з ознаками корупції, насамперед, які вчиняються у сфері земельних відносин, оскільки у 2010-2011 роках кожний другий злочин про корупцію пов'язаний із землею.


Прес-служба прокуратури Житомирської області  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...