• Головна
  • Житомиряни перейматимуть досвід Польщі на шляху до євроінтеграційних перетворень України
10:34, 13 жовтня 2014 р.

Житомиряни перейматимуть досвід Польщі на шляху до євроінтеграційних перетворень України

На цьому акцентував голова облдержадміністрації Сергій Машковський під час зустрічі з делегацією Сілезького воєводства, яку очолив Маршалок Сілезького воєводства Республіки Польща Мірослав Секула. Мета цієї двосторонньої зустрічі – поглиблення торгово-економічного та культурного співробітництва.

«Сьогодні на території Житомирщини проживає одна з найбільших діаспор поляків в Україні, яка налічує близько 49 тисяч осіб. В області успішно функціонують 42 організації громадських об’єднань поляків. Ці організації є інтелектуальними центрами польської культури у нашому регіоні», – зазначив очільник області.

Так, станом на 1 липня, за обсягами зовнішньоторговельних операцій Республіка Польща посідає друге місце серед європейських країн-партнерів Житомирщини (перше місце займає Німеччина, третє – Італія).

Зі свого боку Маршалок Сілезького воєводства Республіки Польща Мірослав Секула зазначив, що польський народ свідомий того, що українці зараз борються водночас за свою і їхню волю.

«Наразі ми святкуємо 25-річчя своєї вольної історії. Вже 10 поспіль років Польща є членом Європейського Союзу та 15 років входить до складу НАТО. Це дуже важливо для представників всіх національностей, котрі проживають у Польщі. Тому майбутнє Європи значною мірою залежить і від того, який шлях свого розвитку обере Україна», – сказав Мірослав Секула.

Він зазначив, що Польща докладає всіх зусиль, аби формувати доброзичливе ставлення інших країн світу до нашої держави. Зокрема під час нещодавнього візиту до Брюсселю Мірослав Секула, з поміж-іншого, говорив із міжнародними дипломатами й про Україну.

«Україні буде надана всебічна підтримка від Польщі та Європейського Союзу. Разом із тим, ви можете розраховувати й на потужну співпрацю на міжрегіональному рівні наших держав», – констатував Маршалок Сілезького воєводства Республіки Польща.

Мірослав Секула висловив сподівання, що керівники Житомирщини та Сілезького воєводства зможуть ухвалити угоду про співпрацю вже найближчим часом. Посадовець нагадав, що у жовтні минулого року аналогічний документ було підписано з керівництвом Донецької області:

«Трагедію, яка відбувається на Донеччині, ми сприймаємо як власну. Тому регулярно надаємо гуманітарну допомогу східним регіонам України».

На Житомирщині польська делегація має на меті поглибити співпрацю, перш за все, між органами місцевого самоврядування, а також у галузях економіки, медицини та науки.

Дякуючи офіційним представникам Сілезького воєводства Республіки Польща за візит, голова облдержадміністрації Сергій Машковський резюмував:

«Обмін досвідом – надзвичайно важливий елемент нашої співпраці. Ми готові переймати у Польщі кращі практики державотворення. Особливо корисними вони є для нас зараз, коли Україна обрала для себе європейський вектор розвитку. На його незмінності для нашої держави наголошує і Президент України Петро Порошенко. Ми зацікавлені у тому, щоб Україна якнайшвидше стала повноправним членом світового співтовариства».

У зустрічі також брали участь голова обласної ради Віталій Француз, заступник Маршалка, член правління уряду Сілезького воєводства Республіки Польща Станіслав Домброва та співробітник департамент економіки, розвитку та міжнародного співробітництва Управління Маршала Сілезького воєводства Вітольд Чиж.

#Житомир #поляки #євроінтеграції #обмін,делегація #економіка #тогівля
Оголошення
live comments feed...