• Головна
  • У Житомирі відзначили 75-річчя Анатолія Сірика
10:09, 16 жовтня 2014 р.

У Житомирі відзначили 75-річчя Анатолія Сірика

Нещодавно житомирському поету, прозаїку, есеїсту, перекладачу, члену НСПУ Анатолію Силовичу Сірику виповнилося 75 років. Щоб його привітати, в актовій залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича зібралися його друзі, літератори, мовознавці, музиканти, городяни.

Голова обласної організації НСПУ Михайло Пасічник розповів, що ювіляр має багато літературних нагород, у тому числі став лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Свідзинського. Але нагород мало не буває – у той день А.С.Сірик отримав медаль НСПУ «Почесна відзнака» за особисті досягнення в літературній творчості, за вагомий внесок у відродження духовності та культури українського народу.

«Поезія Анатолія Силовича – це якась Атлантида. Вона не відома широкому читачеві. Анатолій Сірик видавав невеликими накладами свої естетично оформлені книжки. Його поезія рафінована, не розрахована на масового читача», – сказав у своєму виступі доктор філологічних наук, професор Петро Білоус.

Ювіляр прочитав свої поезії. До речі, поетичних збірок він має більше півтора десятка. Видавець Валерій Косенко розповів про нову книжку А.С.Сірика – перший том дослідження «Чуднів: на самій бистрині історії». Готується вже другий том, який обіцяє бути ще цікавішим. Тож А.С.Сірик проявив себе ще й в краєзнавстві, він ґрунтовно досліджує історію своєї малої батьківщини – Чуднова. Валерій Косенко поінформував про ще один талант літератора – він ще й має здібності до графіки. Недарма кажуть: талановита людина талановита в усьому!

«Анатолій Силович – людина скромна, тиха і світла», – сказав начальник управління культури облдержадміністрації Ю.Г.Градовський і вручив літераторові почесну грамоту облдержадміністрації та годинник із датою його 100-літнього ювілею, щоб не запізнився.

Також із привітальним словом виступили дитяча письменниця Марія Пономаренко, голова Міжнародного братства Юрка Ґудзя Марія Рудак, близький друг ювіляра, поет, режисер, журналіст Володимир Савченко та інші.

Музичні композиції подарували такі визнані маестро як Е.Б.Дишнієва, О.В.Ходаківський, О.В.Коляда.

#Житомир #Анатолій Сірик #75-річчя
Оголошення
live comments feed...