• Головна
  • Ветеранарам Житомирщини продемонстрували європейські практики до операцій зі стерилізації
семінар
10:11, 17 жовтня 2014 р.

Ветеранарам Житомирщини продемонстрували європейські практики до операцій зі стерилізації

семінар

Міжнародна організація «Four Paws Ukraine» провела семінар 16 жовтня для представників ветеринарної медицини області на тему «Проект допомоги безпритульним тваринам».

Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

Директор з розвитку проекту міжнародної організації «Four Paws», доктор Амір Халіл розповів, що український волонтерський рух є частиною великої міжнародної організації. Також повідомив, що «Four Paws» має досвід допомоги безпритульним тваринам під час стихійних лих та природних катаклізмів у різних країнах світу.

До уваги присутніх на семінарі були запропоновані відеоролики про роботу організації за кордоном та в Україні.

Представник Головного управління ветеринарної медицини в Житомирській області Микола Міщенко розповів, що питання безпритульних тварин в нашому регіоні потребує вирішення. Наразі на Житомирщині працює 156 бригад, котрі займаються регуляцією чисельністю безпритульних тварин. При державних установах ветеринарної медицини створено 85 тимчасових притулків для підтримки безпритульних тварин, в яких їх стерилізують та вакцинують.

Микола Міщенко повідомив, що за 9 місяців роботи в поточному році ветеринарною службою області стерилізовано більше 1600 собак та котів. А також проінформував про місця, де можуть перебувати безпритульні тварини певний час. Це приватний притулок у Брусилові, комунальний притулок в Коростені та приватний і комунальний притулки у Бердичеві. Крім того, Микола Міщенко наголосив, що потребує вирішення питання створення спеціальних місць для вигулювання домашніх котів та собак.

Амір Халіл запевняє, що проблема безпритульних тварин є досить серйозною, адже вони переносять людям близько 350 різних хвороб. Це явище існує і в інших країнах: Греції, Іспанії, Італії, Румунії.

Одним із кроків до вирішення цього питання доктор Амір Халіл називає проведення інформативно-роз’яснювальної кампанії серед населення.

«Люди повинні бути обізнаними. Не можна дозволяти громадянам викидати тварин на вулицю, адже це несе велику небезпеку й для їхнього здоров’я. Вакцинація та стерилізація не вирішить питання повністю, бо потрібне розуміння людей та їх участь у цій справі. Впевнений, що жителі Житомирщини готові до гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин», - наголосив Амір Халіл.

«У нас є факультет ветеринарної медицини в Житомирському національному агроекологічному університеті, і ми залучатимемо до цієї справи спеціалістів. Волонтери «Four Paws» працюють в області 4 роки. Минулої суботи проводили інформаційну кампанію для населення на майдані Корольова у Житомирі. Сьогодні ця організація ділиться своїм досвідом вирішення проблеми безпритульних тварин, в тому числі й як робити стерилізацію», - зауважив кандидат у заступники голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

Після завершення теоретичної частини семінару організації «Four Paws» волонтери у своїй клініці продемонстрували ветеринарам області європейські практики до операцій зі стерилізації.

Міжнародна організація «Four Paws Ukraine» провела семінар 16 жовтня для представників ветеринарної медицини області на тему «Проект допомоги безпритульним тваринам».

#Житомир #Чотири лапи #стерилізація #волонтери #ветеринари,
Оголошення
live comments feed...