• Головна
  • У Державному архіві відкрилася виставка документів про історію Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка
14:36, 20 жовтня 2014 р.

У Державному архіві відкрилася виставка документів про історію Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка

У Державному архіві Житомирської області 20 жовтня відкрилася виставка документів «З історії Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка», присвячена 145-річчю з дня заснування Коростишівської учительської семінарії.

Про це інформує прес-служба облдержадміністрації.

Історія навчального закладу сягає 22 жовтня 1869 року, коли розпочала працювати учительська семінарія Південно-Західного краю. Вона була створена за проектом відомого педагога Костянтина Ушинського, а першим її директором став Іван Посяда – соратник Тараса Шевченка та активний діяч Кирило-Мефодіївського братства.

На експозиції представлені журнали Коростишівської учительської семінарії, заяви про прийом та правила для вступників і вихованців навчального закладу, списки учнів, листи, розклади занять та звіти про діяльність семінарії. Серед усіх експонатів особливу увагу привертають документи, які свідчать про навчання там відомого письменника Степана Васильченка та похвальний лист учню Павлу Жураховському «за прекрасну поведінку та відмінні успіхи в навчанні», датований 1913 роком. В архіві зберігаються й газети «Ленінський шлях» та «Радянська Житомирщина», в яких висвітлюється історія розвитку та діяльності навчального закладу.

Виставку відкрила заступник директора Державного архіву Лариса Мироненко, а експонати представила заступник начальника відділу інформації та використання документів Вікторія Дідківська.

За словами заступника директора з виховної роботи Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка Антоніни Демченко, у навчальному закладі готується до друку збірник статей про історію та сьогодення коледжу. Вже вдалося знайти дані про 29 директорів, а завдяки архівним матеріалам невдовзі буде відомо про всіх людей, які завдяки своїй праці і таланту виховали цілу плеяду педагогів.

Виставка документів діятиме у читальному залі Державного архіву області з 20 по 24 жовтня.

#Коростишівського педагогічного коледжу імені І. Я. Франка #виставка #історія
Оголошення
live comments feed...