• Головна
  • Близько 3 тисяч міліціонерів Житомирщини забезпечуватимуть правопорядок та громадську безпеку напередодні та у день виборів
прес-конференція
09:59, 24 жовтня 2014 р.

Близько 3 тисяч міліціонерів Житомирщини забезпечуватимуть правопорядок та громадську безпеку напередодні та у день виборів

прес-конференція

23 жовтня відбулася прес-конференція голови облдержадміністрації Сергія Машковського та силових структур області, на якій доповідали про стан підготовки Житомирщини до проведення виборів до Верховної Ради України.

Т.в.о. начальника УМВС України в Житомирській області Григорій Полковніков, який повідомив, що з 16 жовтня 2014 року особовий склад міліції Житомирського гарнізону переведений на посилений варіант оперативно-службової діяльності.

Всього у забезпеченні безпеки виборчого процесу беруть участь близько 3 тисяч працівників міліції Житомирщини, а саме:

-   понад 1,5 тисячі правоохоронців залучатиметься на охорону громадського порядку в день голосування біля виборчих дільниць;

 - 650 задіяні на охорону громадського порядку у населенних пунктах області безпосередньо напередодні та у день голосування;

- 500 працівників входять до складу груп реагування на інформацію щодо змін криміногенної обстановки, документування подій, пов’язаних з виборчим процесом;

- у 30 судових установах, які будуть працювати в день виборів, правопорядок будуть забезпечувати посилені наряди з числа працівників спеціальної роти судової міліції «Грифон» в кількості  65 працівників.

Окрім того, на підрозділи УДАІ покладаються завдання щодо  забезпечення безпеки дорожнього руху та патрулювання на блок-постах з метою недопущення ввезення небезпечних вантажів, пересування підозрілих осіб, нелегального обігу заборонених предметів та речовин.

Також  до чергувань під час виборів заплановано залучити ще близько 1 тисячі 200 представників громадських формувань та недержавних охоронних структур.

На даний час з метою посилення технічної укріпленості, забезпечення належної безпеки учасників виборчого процесу проведено обстеження всіх виборчих дільниць, за результатами яких складено відповідні акти та правоохоронні паспорти на кожен об’єкт.

Для підвищення професійного рівня особового складу міліції  в системі службової підготовки було організовано вивчення законодавчих та нормативних документів, методичних рекомендацій МВС, що регламентують  порядок проведення виборів народних депутатів та  роль працівників міліції у цьому процесі. Кожен працівник отримав спеціально розроблені пам’ятки щодо дій в тих чи інших ситуаціях та склав заліки на знання нормативно-правової бази.

Окремо Григорій Полковніков наголосив, що приміщення Окружних виборчих комісій уже взяті під цілодобову охорону. На кожній з них несуть службу працівники міліції, екіпіровані табельною автоматичною вогнепальною зброєю та спеціальними засобами.

З моменту завезення бюлетенів до дільничних виборчих комісій, а фактично цей процес уже розпочався, на їх охорону також заступають працівники міліції, відповідно екіпіровані та озброєні.

З метою безпеки членів виборчих комісій, інших осіб, які забезпечуватимуть виборчий процес, проведено технічне обстеження автотранспорту, який вони будуть використовувати у службовій діяльності.  Для перевезення бюлетенів заплановано задіяти 1,2 тис. одиниць транспортних засобів, розроблено основні та запасні маршрути руху.

Серед інших превентивних заходів, уже проведених міліцією, перевірка готелів, гуртожитків, баз відпочинку, хаток-пусток, інших місць можливого тимчасового перебування кримінальних елементів. Так, упродовж останнього тижня такі перевірки проведено у всіх районах області.

Про першочергові завдання Управління Служби безпеки України для забезпечення належного виборчого процесу присутнім розповів керівник обласного відомства Володимир Пахнюк, який серед іншого повідомив, що упродовж останнього часу УСБУ викрило 6 осіб, чиї дії були спрямовані на дестабілізацію ситуації в області під час виборчої кампанії.

Прокурор області Дмитро Лубчук зупинився на особливостях організації роботи відомства у цей надзвичайно важливий період.

 Окремо присутні обговорили питання нововведень законодавства щодо посилення кримінальної відповідальності за порушення, пов’язані з виборчим процесом.

Також до дискусії долучились представники громадськості. Зокрема, Дмитро Ткачук, представник ГО «Самооборони Житомирщини», розповів про вклад їх організації в загальну справу забезпечення чесності та безпечності виборів народних депутатів на території області.

#Житомирщина #вибори #безпека #міліція
Последние новости
Оголошення
live comments feed...