• Головна
  • За яку інформацію мешканцям Житомирщини прийдеться платити
10:53, 18 липня 2011 р.

За яку інформацію мешканцям Житомирщини прийдеться платити

За інформацією Секретаріату КМУ, уряд ухвалив постанову «Про граничні норми витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію».

Як повідомив Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович, документ було прийнято на виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», який було прийнято 13 січня 2011 року. Частиною другою статті 21 даного Закону передбачено, що розмір фактичних витрат на копіювання та друк визначається відповідним розпорядником в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів. У разі, якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.

Проект постанови пройшов широке обговорення, в остаточному варіанті було враховано цілу низку пропозицій, висловлених громадськими організаціями. Окрім цього, документ обговорювався на засіданні громадської ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення, а також під час засідання круглого столу.

Олександр Курдінович наголосив, що згідно із Законом інформація на запит надається безкоштовно, запитувач відшкодовуватиме витрати на копіювання та друк лише в тому разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більше як 10 сторінок.

Зокрема, при обрахуванні було враховано вартість паперу, виготовлення копії копіювальним апаратом, витрати на технічне обслуговування оргтехніки.

Уряд встановив, що граничні витрати на копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк) сягають не більше ніж 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки), формату А3 – не більше ніж 0,2 відсотка, що становить на сьогодні відповідно 1 гривня та 2 гривні.

За копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поруч з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк) доведеться заплатити більше – від 0,3 до 0,5 відсотка від «мінімалки» (3-5 грн.)
При визначенні вартості послуги враховується розмір мінімальної заробітної плати на дату копіювання та друку документів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Подорожі, мистецькі зустрічі — це піклування про здорове сьогодення і майбутнє жителів, — педагог з Житомирщини
Культура
Відомі переможці XIII обласної виставки-конкурсу «Зимова казка» на Житомирщині, — ФОТО
ФОТОРЕПОРТАЖ
Безлад, відсутність постільної білизни та харчових продуктів: на Житомирщині жінку можуть позбавити батьківських прав
ПОЛІЦІЯ
У Житомирі відкриється виставка молодої місцевої художниці Вероніки Букати
Виставка
Оголошення
live comments feed...