• Головна
  • «Житичі», такого клубу взагалі не існує - Віце-президент ФФУ
12:00, 18 липня 2011 р.

«Житичі», такого клубу взагалі не існує - Віце-президент ФФУ

У першій та другій лігах коїться щось просто неймовірне! У середу пообіді Атестаційний комітет Федерації футболу України не допустив до участі у новому сезоні-2011/2012 житомирський ФК «Житичі», який планував заявитися у другу лігу.

Дотепер залишається нез’ясованою й доля іншого друголігового бійця — тернопільської «Ниви». Якщо чиновники з ФФУ їй також відмовили, то представники ФК скористалися своїм правом апелювати таке рішення. Розгляд справи відбудеться уже найближчих днів.

А тим часом «Прикарпаття» таки отримало двогоочікуваний атестат,  й Івано-Франківськ спатиме спокійно. Чого не скажеш про «Закарпаття»: команда вже виїхала на гру 1-го туру з кіровоградською «Зіркою», а на руках у неї ще не було ані атестату, ані карток футболістів.

«УФ» попросив прокоментувати цю ситуацію віце-президента Федерації футболу України та голову атестаційного комітету Сергія Стороженка, який чи не найкраще знає всі нюанси.

— Сергію Михайловичу, озвучте, будь-ласка, основні рішення позавчорашнього засідання Атестаційного комітету ФФУ.

— Нами розглядалися питання клубів, які, на мій превеликий жаль, дислокуються у західному регіоні України, як-от «Закарпаття», «Прикарпаття», «Нива» (Тернопіль), а також проблему колективу, який вперше подав заявку на отримання атестату — «Житичі» з Житомира. У всіх них є серйозні недоліки: адміністративні, фінансові, інфраструктурні і, зокрема, з точки зору правового оформлення документів. Ми переносили винесення рішень по цих клубах і давали їм відстрочки тричі. Та далі не було куди.

Найскладніше рішення було ухвалено навіть не по «Житичах», а по «Закарпаттю», оскільки, фактично, у клубу є строк до кінця сьогоднішнього дня (розмова відбулася в четвер 14 липня. — В.Г. ) для того, аби він ліквідував заборгованість перед футболістами і тренерами. Якщо цього не станеться, тоді «Закарпаття» не отримає атестату і не братиме участі у чемпіонаті України серед команд першої ліги.

ФФУ пішла назустріч «Прикарпаттю», яке відчутно змінилося: у нього вливаються  пристойні фінанси, проведено серйозну кадрову роботу. Також найближчим часом, сподіваємося, побачимо і реконструкцію чудового стадіону в Івано-Франківську.

Ми повірили обіцянкам владних очільників Тернополя, зокрема,  їхнього представника, який побував на засіданні атестаційного комітету. Він пред’явив фінансові документи, які свідчать про серйозні зрушення і покращення ситуації по розрахунках за трансфери футболістів і по зарплатах.

Стосовно «Житичів»: такого клубу взагалі не існує!

Спроби, за нашої активної участі, впродовж чотирьох місяців його створити, починаючи від керівного ядра, кістяка команди і тренерського штабу, оформити все це в правовому полі належним чином  не вдалося. Чотири місяці, мабуть, не ті кому було треба, займалися вирішенням не тієї проблеми і не уявляли собі, що таке професіональний футбол. Нічого немає, нічого не зроблено, а те, що створено, на жаль, не відповідає вимогам атестації клубів другої ліги. У зв’язку з цим, знову, тричі повторюю, ми надавали можливість навіть не клубу, а товариству, оформити все належним чином, але ДИВА не сталося. Житомир ще як мінімум рік залишатиметься без профі-футболу.

Представникам клубу розтлумачили, що саме потрібно зробити. Вже вкотре розтлумачили, як слід підійти до вирішення цього питання. І будемо сподіватися, що до 11 листопада, коли розпочнеться чергова заявочна кампанія, в Житомирі нарешті зберуться професіонали футбольної справи і зможуть створити футбольний клуб. Принаймні, мені дуже хотілося б, аби в усіх наших обласних центрах були професіональні футбольні клуби.

Сподіваємося, що вже з сьогоднішнього дня в Житомирі почнуть серйозно працювати й до 11 листопада подадуть відповідну заявку, за якою будуть і стадіон, й інфраструктура, і дитяча школа, і тренер з ліцензією, словом, усе те, що має бути. У середу представник «Житичів» не міг навіть відповісти на запитання, хто надаватиме допомогу в разі отримання футболістом травми! У клубі навіть немає фізіотерапевта — нічого немає, і клубу як такого також не існує. (Наостанок Сергій Михайлович додав, що в разі необхідності він сам приїде в Житомир і задля практичної допомоги. Якщо, звісно, до нього звернуться. — В.Г.).

— Уточніть, будь-ласка, рішення стосовно права апеляції тернопільською «Нивою»…

— Ми не є органом, який розглядає апеляції. Приїхав представник тернополян, його почули, зрозуміли, відзначили, що зрушення є, але ми — не апеляційний орган. Це питання має вирішити апеляційний комітет з питань атестацій футбольних клубів. Я готовий діяти навіть у такій «гарячці», яка не є характерною  для органів футбольного правосуддя. Проте, як буде вирішено це питання, даруйте, мені невідомо.

Віктор ГЛУХЕНЬКИЙ, «УФ»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...