13:10, 18 липня 2011 р.
В Овручі закрито черговий підпільний пункт прийому металобрухту
Міліційні зведення щодень фіксують крадіжки металу найрізноманітнішого спектру. І ні для кого не секрет, що цуплять все: від елементів пічного опалення, труб та запчастин до дротів ліній радіомовлення, електропередач та телефонних кабелів, аби потім здати ці речі до пунктів прийому металобрухту.
Як прокоментував ситуацію начальник Управління карного розшуку УМВС України в Житомирській області Віктор Бугира, працівники міліції постійно проводять спеціальні заходи, спрямовані, по-перше, на розкриття названих крадіжок, а, по-друге, на виявлення існуючих підпільних пунктів прийому металобрухту. Так, упродовж тижня липня на території області триває оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Метал», визначальна мета якої припинення будь-яких фактів, пов’язаних із незаконним обігом металобрухту.
Взагалі-то Законом України «Про металобрухт» дано чітке його означення – непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів і їх сплавів.
Під час проведення названих заходів в одному з сіл Овруцького району викрито підпільний пункт, який облаштувала 47-річна жінка на власному подвір’ї. Взагалі то газдиня має й офіційну роботу – працює продавцем у магазині, проте, певно, реалізувати свої підприємливі навички вирішила іншим чином. За зібраними працівниками міліції матеріалами, фіксація та документальне підтвердження діяльності незаконного пункту прийому металобрухту тривалий процес, працював він щонайменше упродовж квітня-липня 2011 року й мав простий фінансовий аспект: купити дешевше – продати дорожче.
З юридичної точки зору він має класифікацію у Кримінальному кодексі. Стаття 213 (Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом) за здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством, або надання приміщень та споруд для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту, організацію незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту передбачає штраф від ста до п’ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи від ста до двохсот годин. У разі рецидиву таких дій ч. 2 цієї статті визначає штраф від п’ятиста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років.
Наразі заходи міліції щодо протидії незаконному обігу металобрухту тривають. Але для їх справжньої ефективності необхідно зацікавлення не лише правоохоронців, але жителів конкретного населеного пункту.
Алла Ващенко,
ВЗГ УМВС України
в Житомирській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:50
Вчора
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Оголошення
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
live comments feed...