• Головна
  • У Черняхові репрезентували роман Василя Шкляра «Маруся»
презентація
10:30, 28 жовтня 2014 р.

У Черняхові репрезентували роман Василя Шкляра «Маруся»

презентація

У  районному цетрі Черняхів, що на Житомирщині відбулась авторська репрезентація роману Василя Шкляра "Маруся". Саме тут, у Поліському краї, відомий український письменник знайшов образ, який, за його словами, є для нього святим - легендарної отаманші повстанського руху за волю і незалежність України на початку 20 століття Марусі Соколовської. 

На зустріч із письменником до районного будинку культури завітали земляки і нащадки славетного козацького роду Соколовських із села Горбулів Черняхівського району. Представники цієї родини були активними борцями за волю і незалежність України. Наймолодшу шістнадцятирічну Олександру, яка взяла собі псевдо Маруся, козаки обрали отаманом тисячного війська після загибелі її трьох братів Олексія, Дмитра, Василя - отаманів Української повстанської армії. Це було у 1919-му році. Саме ім’я цієї жінки-легенди сповнювало ворогів жахом. Славетній героїні і присвятив свій новий роман Василь Шкляр. Розповідаючи присутнім у залі про роботу над цим твором, письменник, зокрема, зазначив, що найважче йому було під час написання цього твору увійти в образ Марусі, зрозуміти як це зовсім юне дитя змогло очолити тисячний загін чоловіків, серед яких були і старшини, які мали військовий досвід. Їй приписували різні магічні властивості, але я знаю, що найбільша її сила була у величезній любові до України, до своєї рідної землі, зауважив письменник.

Роман безперечно схвилював земляків його героїні і вони щиро ділилися своїми враженнями, думками та роздумами. Наголошували на актуальності твору і спадкоємності поколінь. А читачі тут особливі, вважає Василь Шкляр: «Ця зустріч була для мене особливо хвилюючою, тому що я вперше провів репрезентацію роману саме на батьківщині отаманів Соколовських. Знаю, що тут люди особливі, що вони багато чого пам’ятають, загострено відчувають. де правда, а де може бути фальш. Тому дуже відповідально було перед ними тут мати слово. І я радий. що це відбулося».

Письменник, лауреат Шевченківської і багатьох інших літературних премій Василь Шкляр шанувальникам його слова залишив щедрі автографи на сторінках своєї книги. Книги, якою сьогодні зачитуються української воїни у зоні бойових дій на сході нашої країни. Адже ця невигадана історія піднімає бойовий дух захисників Вітчизни.

#Василь #Шкляр #Маруся #роман #Черняхів #презентація #Соколовські
Оголошення
live comments feed...