• Головна
  • Фіктивне банкрутство – злочин, який карається
09:36, 19 липня 2011 р.

Фіктивне банкрутство – злочин, який карається

З початку року на розгляді в господарському суді Житомирської області перебуває 7 справ про банкрутство порушених відносно боржників Житомирського району на загальну суму 3888,8 тис.грн.Банкрутство підприємств давно не дивує. Для більшості із структур, що опинилися у скрутному стані, банкрутство – одна з можливостей розрахуватися із старими боргами і розпочати нове життя. Відновити репутацію бізнесової структури, що відповідає за своїми зобов’язаннями, взятися працювати з прибутками, виплатити працівникам заробітну плату і надалі берегтися від сумнівних операцій.
А от якщо керівництво підприємства-боржника має намір пройти через малоприємну процедуру, щоб задешево списати борги, відчепитися від настирних кредиторів, ошукати державу і надалі спати спокійно? Тоді це вже схоже на кримінал.
Деякі особи намагаються „списати” на світову фінансову кризу виникнення податкових боргів. Часто несумлінні засновники чи учасники, або службові особи суб’єкта господарювання використовують процедуру банкрутства в явно корисливих цілях. Наприклад, для ухилення від сплати податків, розпродажу активів підприємства за безцінь, причому підприємство фактично є платоспроможним і повноцінно діючим. Такі дії в законодавчому виразі кваліфікуються як фіктивне банкрутство.
Кожний випадок ініціювання процедури банкрутства суб’єктів господарювання, які мають заборгованість зі сплати податків, хочуть приховати прибутки, чи в інших випадках, ретельно досліджується співробітниками податкової міліції на предмет наявності в подібних діях складу злочину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...