• Головна
  • ОПОРА визнала Житомирську міську раду публічною на 43%
результати дослідження
17:06, 12 листопада 2014 р.

ОПОРА визнала Житомирську міську раду публічною на 43%

результати дослідження

Громадянська мережа ОПОРА сьогодні у 23 обласних центрах країни та у столиці презентує результати вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Порівняльне дослідження проводиться другий рік поспіль – у 2013-му проект охопив 11 міст, а в 2014 році об’єктом моніторингу стали муніципалітети усіх обласних центрів України. Активна фаза дослідження тривала протягом липня-вересня й за цей період учасники вимірювання подали більше 700 запитів на отримання публічної інформації і здійснили близько 400 моніторингових візитів.

«Якщо оцінювати результати Індексу публічності Житомира, то міська рада  потрапила у категорію муніципалітетів з «низьким рівнем публічності», - розповідає Жанна Чмут, яка вимірювала Індекс публічності міста.

У рейтинговій шкалі усіх міст Житомир зайняв 18 місце з 24 обласних центрів. Від лідера – Івано-Франківська – Житомир відділяє 24%. У розрізі оцінювання трьох суб’єктів самоврядування – міського голови, виконавчих органів та депутатського корпусу – найменший показник отримав депутатський корпус (40%). Трохи кращий результат показали мер та виконавча структура ради – 44 % та 45 % відповідно.

Низький рівень публічності міського голови Житомира пов’язаний з багатьма факторами, серед яких відсутність звітування про свою діяльність перед територіальною громадою на відкритій зустрічі,  відсутність інформації про помічників та радників міського голови. Нормативні документи Житомирської міської ради оприлюднюються на офіційному сайті із порушенням строків, а у певних випадках взагалі відсутні. Також відсутність у вільному доступі програми соціально-економічного розвиту міста, у повному об’ємі генерального плану міста Житомира ускладнює можливість інформування мешканців про концептуальні документи міста. Оприлюднений на веб-сайті Статут територіальної громади міста Житомира є не чинним, оскільки не має державної реєстрації.

На офіційному сайті ради функціонує система пошуку інформації, але  вона є незручною.  Земельні торги в м. Житомирі востаннє проводилися в 2012 році. Разом з тим, регуляторна політика в місті відбувається у відповідності до вимог закону. Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів публікуються вчасно та  містять всю необхідну інформацію. Аналіз регуляторного впливу актів також вчасно оприлюднюються на веб-сайті Житомирської міської і в газеті «Місто».

На веб-сайті Житомирської міської ради відсутні звіти усіх виконавчих органів, не оприлюднено звіт про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку міста та проміжні та заключні звіти про хід виконання цільових програм в поточному році. Виконавчі органи не звітували про свою діяльність за 2013 рік безпосередньо перед територіальною громадою. Таким чином виконавчі органи Житомира мають низький рівень публічності та посідають 20 показник із 24 міст.

Індекс публічності депутатського корпусу Житомирської міської ради становить 40%. Попри те, що в міській раді діє електронна система голосування, інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань, результати поіменних голосувань по кожному питанню порядку денного не оприлюднюється в жодний спосіб. Незадовільним є також стан оприлюднення проектів порядку денного засідань ради, що обмежує участь територіальної громади у підготовці та прийнятті відповідних рішень. Аудіотрансляція та відеотрансляція пленарних засідань міської ради не ведеться. Також на веб-сайті не доступні аудіо і відео записи усіх пленарних засідань міської ради. Фіксується вкрай занизька активність депутатів щодо ініціювання громадських обговорень з актуальних проблем територіальної громади, а також підзвітність депутатського корпусу Житомирської міської ради. Відсутність відповідних документів на веб-сайті раді не дозволяє проконтролювати змістовність звітування депутатів перед виборцями, порівняти результативність різних депутатів, визначити стан виконання передвиборчих програм.

 «Житомирська міська рада отримає примірники звіту з вимірювання Індексу публічності, аби ознайомитися з його результатами, а також, що важливіше – з рекомендаціями експертів, як покращити рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципалітету», – наголошують у мережі ОПОРА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #міськрада #публічність #ОПОРА
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...