• Головна
  • Житомирські екологи продовжують вести боротьбу з браконьєрами
16:10, 26 липня 2011 р.

Житомирські екологи продовжують вести боротьбу з браконьєрами

Жителі області активно застосовують браконьєрські засоби ловлі риби, - зазначають працівники Державної екологічної інспекції. Це спонукає екологів не припиняти рейди водоймами області, що розпочали ще із сезону нересту риб. Проблема не лише у застосуванні недозволених снастей: більшість риби, що потрапляє до них, гине та псується ще до того, як її дістануть.

Причіп службової машини заповнений сітками із дрібною рибою. Є й велика – складена для протоколу. Це врожай останнього рейду Малинським водосховищем – три кілометри китайської сітки, а у ній плітка, краснопірка, линок, лящик… Юшки з цього вже не звариш – риба спухла та засмерділася. Браконьєри полінувалися перевірити свої снасті до того, як їх зняли екологи.

З початку року таких рейдів здійснено більше тридцяти. І кожного разу виявлено подібне порушення.
Юрій Бойко, провідний спеціаліст відділу біоресурсів Державної екологічної інспекції:-"Постійно. Важко дуже піймати порушника на гарячому. А факт – на лице".

Сергій Зибалов, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Житомирській області:-"Зараз люди ловлять забороненими засобами ловлі (сітками, остями, електровудками), тому ми вимушені здійснювати рейди по області. У нас є для цього два автомобіля, які возять моторні човни – інспектори виїжджають і є певний результат".

Перевірка проводиться на водоймах, де риба не розводиться для господарського вилову, а розмножується природнім шляхом. Максимальний штраф, який встановлено за браконьєрську ловлю риби – триста сорок гривень. Він буває мізерним у порівнянні із шкодою нанесеною природі, - говорять екологи.
Юрій Бойко, провідний спеціаліст відділу біоресурсів Державної екологічної інспекції:-"Дивіться: скільки тут малька було знищено. Штраф не покриває і два відсотка заподіяного лиха".

Виловлена та задушена риба, дохлий мальок, виявляється, – це ще пів біди.
Сергій Зибалов, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Житомирській області:-"Зараз, в основному, ставлять дешеві китайські сітки. Вони двадцять, тридцять гривень коштують. Якщо інспекція забрали, то Бог із ним. А якщо залишається, то приїхали - витрусили рибу. Сітка стає негодною і її залишають. Тоді в неї потрапляє риба, яка гине, і людина може заплутатись, плаваючи".

Фахівці говорять: «Збідніла, забруднена гниючими рештками водойма не хвилює браконьєрів. Лишається сподіватися на те, що покарання примусять порушників відмовитись від шкідливого промислу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...