• Головна
  • В Житомирському технологічному університеті відкрили експозицію до річниці Голодомору
фото
12:01, 25 листопада 2014 р.

В Житомирському технологічному університеті відкрили експозицію до річниці Голодомору

фото

Протягом 1932-1933 років на Житомирщині від голодомору офіційно постраждало 850 населених пунктів, 18 з яких нині вже навіть нема на карті. Дослідники встановили 40 тисяч імен жертв трагедії у регіоні та виявили 76 місць масових поховань людей, які померли від голоду.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського державного технологічного університету.

У чергову річницю Геноциду українського народу 22 листопада тисячі житомирян запалили у своїх вікнах свічки та вийшли на загальноміські заходи з вшанування пам’яті жертв голодомору і політичних репресій на міське кладовище, а також до «Сумуючого Ангела».

До них також приєдналися і студенти Житомирського державного технологічного університету, де напередодні встановили спеціальну експозицію з ознайомлюючою інформацією.

Зокрема, там наведені статистичні та історичні дані про кількість загиблих українців, відомості про методи радянської влади задля залякування людей і стоворення штучної продовольчої кризи.

Студенти та співробітники вузу мали можливість детальніше дізнатися про причини та наслідки голоду. Окрім цього, на сайті ЖДТУ була створена спеціальна підбірка документальних фільмів та веб-ресурсів, які наочно показують події голодних 1932-1933 років у українських селах. Деякі стрічки студенти переглянули разом із викладачами.

Крім цього, з 17 по 21 листопада у різних групах університету викладачі кафедри гуманітарних і соціальних наук провели ряд заходів, покликаних показати всю трагічність 20-30-х рр. ХХ ст. для українського народу, вшанувати пам’ять померлих в результаті геноциду та поглибити у студентів патріотичні почуття до своєї Батьківщини.

Про «Україну в умовах тоталітарного режиму» та «Голод 1932-1933 рр. – злочин проти українського народу», «Голод 1932-1933 рр. і Україну» розповіли доц.Кондратюк Ю.С та Литвинчук О.В та Кругляк М.О.

Викладачі Панасюк Н.В, Шуляренко Н. І, Нагієнко І.А поділилися інформацією про «Законодавство 20-30-х рр. ХХ ст. та наслідки його впровадження на практиці для українського народу» і «Україну в умовах становлення комуністичного тоталітаризму», «Ставлення до голодомору 1932-1933 рр. в українському суспільстві: шлях до гуманізму».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #ЖДТУ #голодомор #експозиція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...