• Головна
  • На Житомирщині лісівники з деревообробниками сіли за круглий стіл
09:42, 10 грудня 2014 р.

На Житомирщині лісівники з деревообробниками сіли за круглий стіл

Лише тісна співпраця лісівників із підприємцями-деревообробниками може бути основою ефективної роботи ринку деревини в нашій державі – саме таким був лейтмотив зустрічі за круглим столом лісівників та представників деревопереробних підприємств в Житомирському управлінні лісового та мисливського господарства.

Повідомляє прес-служба ЖОУЛМГ.

Зустріч в такому форматі проводиться не вперше, нинішня ж викликана появою гострих запитань щодо методики продажу сировини дуба, принципів формування цін на лісопродукцію та власне організації торгів.

Варто зазначити, що навколо ситуації на ринку деревини сьогодні точиться чимало дискусій. Готовність почути один одного, піти назустріч один одному, знайти компроміс – від цього учасники деревообробного ринку мають відштовхуватися, щоб стати партнерами, щоб співпраця була вигідна і обом сторонам, і державі насамперед.

«Лісівники абсолютно відкриті до діалогу, - розпочав розмову заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Віталій Атаманчук, який взяв участь у заході. – Ми щиро прагнемо абсолютної прозорості в питаннях лісозаготівлі та реалізації. Тому конструктивний діалог має дати відповідь на всі нагальні питання, що виникають в ході нашої співпраці.»

«Шкода, що до нашого діалогу не долучилося жодного деревообробника Житомирщини,» - зазначив один із найактивніших учасників круглого столу, представник ТОВ "ВВС-Х" Володимир Андрєєв.

Переробників насамперед турбує дефіцит на ринку сировини дуба. Чи вирішить це питання заборона на законодавчому рівні експорту лісоматеріалів дуба – покаже час.

На закид промисловців, що лісівники, мовляв, виставляють на торги не всю деревину, керівники лісгоспів наголошували на необхідності врахування лісосічного потенціалу кожного лісгоспу окремо – адже не всі мають достатній ресурс, щоб забезпечити переробників саме такою сировиною, якої вони потребують.

Піднімалося і питання ГОСТів, адже вони на сьогодні застаріли і не відповідають вимогам часу.

Підприємці зазначають, що не всі, хто бере участь в аукціоні, є переробниками. А механізму усунути цих нечесних «гравців» наразі немає.

Чи не найбільше суперечок точилося навколо способів формування лотів. Вислухавши всі аргументи, лісівники пообіцяли: якщо буде необхідність – вони йтимуть назустріч.

Що ж до розкряжування деревини таким чином, щоб за можливості врахувати побажання покупця – то й тут шукатимуть взаємовигідних рішень.

Наостанок Володимир Андрєєв закликав учасників позбуватися стереотипів та вивчати європейський досвід розвитку лісової та деревопереробної галузі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #круглий стіл #деревообробка #лісівники
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...