• Головна
  • У Житомирі обговорили проблеми клінічної педіатрії та організації охорони здоров’я дітей
13:28, 12 грудня 2014 р.

У Житомирі обговорили проблеми клінічної педіатрії та організації охорони здоров’я дітей

У Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні 11 грудня пройшла регіональна науково-практична конференція «Проблеми клінічної педіатрії та організації охорони здоров’я дітей» для лікарів-педіатрів, лікарів загальної практики-сімейної медицини та керівників з інтернатури.

Захід відбувся за участі заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Бондарчука, який у вітальному слові побажав учасникам конференції плідної роботи та привітав колектив обласної дитячої клінічної лікарні з тридцятирічним ювілеєм.

Про здобутки обласної дитячої клінічної лікарні та її роль у системі охорони здоров’я дитячого населення області розповів заслужений лікар України, головний лікар закладу Віктор Марченко.

-На сьогодні, - зазначив Віктор Марченко, - заклад має у своєму складі цілодобовий стаціонар на 420 ліжок за 24-ма профілями; п’ятнадцять клінічних відділень, у тому числі три відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії та шість параклінічних відділень; консультативну поліклініку; спеціалізований центр по наданню допомоги дітям із гострою травмою та філію кафедри дитячої хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика з курсу «Абдомінальна лапароскопічна хірургія дитячого віку».

Щороку в Житомирській обласній дитячій клінічній лікарні отримують високоспеціалізовану діагностичну, консультативну та лікувальну медичну допомогу близько 120 тисяч дітей - а це майже кожна друга дитина в області.

Всього за 30 років діяльності обласної дитячої лікарні: у стаціонарі проліковано майже 350 тис. дітей; у консультативній поліклініці надано майже 2 млн. консультацій; проведено понад 112000 оперативних втручань дітям; впроваджено понад 1500 нових методик діагностики та лікування; розроблено 190 раціоналізаторських пропозицій;отримано 21 патент на винахід.

Сьогодні в обласній дитячій клінічній лікарні працюють: один доктор та шість кандидатів медичних наук. Щороку в наукових галузевих виданнях друкується близько двох десятків наукових статей з досвіду діяльності закладу, видаються навчально-методичні посібники, монографії та підручники, проводяться пошукові роботи, винаходи і раціональні пропозиції.

Відповідно до програми конференції з доповіддю про клінічну ефективність комбінації протибіотичних бактерій з інуліном у практиці педіатра та сімейного лікаря виступив д.мед.н., професор, завідувач кафедри педіатрії №2 НМАПО ім.П.Л.Шупика В’ячеслав Бережний.

Про сучасні аспекти надання хірургічної допомоги дітям в області виступив д.мед.н., професор кафедри дитячої хірургії НМАПО ім.П.Л.Шупика, завідувач хірургічного відділення №1 Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Петро Русак.

Питання щодо вторинного синдрому мальдигестії та мальабсорбції у дітей розкрила у своєму виступі д.мед.н., професор кафедри педіатрії №2 НМАПО ім.П.Л.Шупика Марія Маленко.

Із сучасними технологіями медичної допомоги новонародженим та перспективами розвитку неонаталогії в Україні учасників конференції ознайомила д.мед.н., професор, завідувачка кафедри неонаталогії НМАПО ім. П.Л.Шупика Єлизавета Шунько.

Своїм досвідом щодо діяльності служби невідкладної медичної допомоги новонародженим в області, зокрема використання сучасних технологій, поділилася к.мед.н., завідувачка відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії новонароджених Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Килимник.

Обласний позаштатний спеціаліст за спеціальності «Педіатрія» Тетяна Шевченко, зокрема, ознайомила присутніх з досвідом співпраці педіатричної служби Житомирщини з ЮНІСЕФ.

Про позитивні набутки Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні у забезпеченні ефективного інфекційного контролю розповіла заступник головного лікаря з медсестринства Людмила Кравчук.

Учасники науково-практичного форуму ознайомились з роботою відділень Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні, високо оцінили її здобутки та зазначили, що заклад має великий потенціал щодо подальшого професійного розвитку та зростання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #конференція #педіатрія,
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...