• Головна
  • На Житомирщині поділились міжнародним досвідом та розповіли про практичні методи роботи з дітьми з аутизмом
семінар
11:50, 22 грудня 2014 р.

На Житомирщині поділились міжнародним досвідом та розповіли про практичні методи роботи з дітьми з аутизмом

семінар

18 грудня в Житомирі відбувся семінар у рамках регіонального туру Консула провідної європейської асоціації «Аутизм Європа» Інни Сергієнко під назвою «Проблеми та досягнення в сфері аутизму в світі та Україні». Організатором події стала Житомирська обласна ПМПК.

«Нам дуже близькі проблеми дітей, особливо соціально незахищених. Тому ми дуже часто проводимо різні заходи подібного формату і всебічно їх підтримуємо. Хочу відзначити, що це дуже важливий напрямок, бо дітей треба адаптувати в соціум, щоб вони себе вільно почували. Я думаю, що ми спільно робимо дуже гарну справу», - говорить голова Богунської районної ради Людмила Янушевич.

Завідувач обласною ПМПК Алла Шовтюк відзначила цінність семінару в рамках обміну досвідом та підкреслила важливість зміни світоглядного ставлення до дитини з аутизмом у суспільстві.

«Є багато дітей, у яких діагноз під знаком питання. Не завжди педагоги і психологи можуть встановити його для важкої дитини. Особливо коли поруч зі спектром аутизму йдуть інші порушення. Десь до 50 таких дітей пройшло через обласну ПМПК, хоча є і ті, в кого діагноз уже виставлений. Тобто, нам необхідна інформація, як займатися з цією дитиною, за якими методиками. Все, що нам розповіла на семінарі Консул, логопеди, психологи та інші фахівці зможуть використати у своїй роботі», - додала пані Шовтюк.

Під час семінару Інна Сергієнко звернула увагу слухачів і на теоретичні аспекти аутизму, і на практичні методи адаптації особливих дітей до життя в суспільстві. Вона узагальнила світовий досвід та донесла до аудиторії інформацію про корисні заняття, підходи та рекомендації для виховання та навчання дітей з аутизмом.

«Я як представник міжнародної організації дуже рада, що нас починають запрошувати і обласні ПМПК. Це свідчить про позитивні зрушення у боротьбі з проблемою аутизму. Питання, які мені ставили, говорять про те, що людям катастрофічно не вистачає знань по цій темі, а навчити їх нікому. Тому потрібна якась серйозна державна програма з навчання фахівців. Також людей хвилює питання, у який навчальний заклад віддати свою дитину: в інклюзивний, на індивідуальне навчання чи в спецшколу. Хочу підкреслити, що повинні бути всі варіанти, тому що ці діти різні й за розвитком, і за можливостями», - підводить підсумки КонсулІнна Сергієнко.

Вона наголосила, що не всі батьки хочуть, щоб їхня дитина здобувала інклюзивну освіту в такій формі, у якій вона існує зараз. Бо часто це не дає змоги особливій дитині отримати максимальний для себе ефект. Пані Сергієнко підкреслила, що в таких школах має бути не асистент вчителя, а асистент дитини.

Також 19 грудня Консул прочитала лекцію в Березівському навчально-реабілітаційному центрі для дітей з вадами слуху. Тут спеціалісти, яким уже довелося зіткнутися з ознаками аутистичного спектру, отримали практичні поради роботи з особливими дітьми. В майбутньому Центр планує вести з ними активну роботу по реабілітації.

«Останнім часом до нас почали приходити діти із суміжними вадами. Якщо раніше ми не чули про проблему аутизму, то зараз і література, і просвітницькі програми нас підвели до того, що ми вже самі в деякій мірі можемо бачити ці ознаки. Буває, що дитині поставили діагноз «глухота», але ми бачимо, що вона чує, просто ніхто не звернув увагу на явно виражені ознаки спектру аутизму. Тому наша психолог Наталія Ковальчук записалася на курси методики TEACCH та стала ініціатором приїзду Консула», - коментує директор Центру Любов Васянович.

Сама організатор Наталія Ковальчук наголошує, що і далі планує співпрацювати з міжнародними та українськими організаціями з метою набуття практичних навичок та ефективних методів допомоги дітям з аутизмом.

Консул Інна Сергієнко відзначила велику зацікавленість спеціалістів Центру у роботі з особливими дітьми та інтеграції їх у суспільство.

Семінар по аутизму на Житомирщині – сьомий у регіональному турі Консула «Аутизм Європа» Інни Сергієнко, яка в цьому році отримала міжнародну нагороду від  INAP 2014  (Naturally Autistic People Awards) в номінації Community Mentor (Наставник спільноти).

Аутизм - розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування. Поширеність розладів аутистичного спектру становить 1 на 88 осіб, причому у хлопчиків подібні стани відзначаються приблизно в 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти в отриманні навичок самодопомоги і спілкування, поки невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму.

Міжнародні громадська організація «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» (www.cwf.com.ua ) утворена в 2009 році з метою консолідації батьків, у сім'ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами. Фонд надає соціальний захист таким дітям та іншим членам їх сімей , а також сприяє організації заходів, спрямованих на надання допомоги дітям з індивідуальними потребами. Школа- садок «Дитина з майбутнім» - проект Фонду, який є єдиним в Україні навчально-реабілітаційним закладом повного дня для дітей з особливостями розвитку.

«Аутизм Європа» - провідна європейська асоціація, яка займається проблемами людей з аутизмом в Європі. У 2013 році «Аутизм Європа» виповнилося 30 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Інни Сергієнко #Аутизм Європа #семінар
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...