• Головна
  • До суду скеровано обвинувальні акти про корупційні правопорушення високопосадовців Житомирщини
брифінг
13:23, 25 грудня 2014 р.

До суду скеровано обвинувальні акти про корупційні правопорушення високопосадовців Житомирщини

брифінг

24 грудня, прокурор Житомирської області Дмитро Лубчук провів брифінг із журналістами центральних та регіональних засобів масової інформації на тему: «Стан законності у сфері попередження та протидії корупції у регіоні».

Розпочинаючи зустріч із журналістами, керівник відомства зауважив, що проблема викорінення корупції на сьогодні є одним із головних пріоритетів не лише у діяльності органів прокуратури, а й для суспільства у цілому. З метою підвищення ефективності протидії корупції у державі прийнято низку антикорупційних законів.

Інформуючи про стан законності щодо протидії корупції у регіоні, Дмитро Лубчук, зокрема, повідомив: «Поточного року слідчими правоохоронних органів до суду скеровано 30 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення стосовно 36 осіб, у тому числі скоєні високопосадовцями».

Стосовно високопосадовця – голови районної ради, який за сприяння у погодженні дозволів на користування надрами одержав неправомірну вигоду у вигляді 35 тис. доларів США, прокуратура відстоює принципову позицію. Наразі, не погодившись із призначеною мірою покарання, державним обвинувачем подано апеляцію на рішення суду.

Прокурор області звернув увагу, що зловживання у бюджетній сфері, у тому числі під час закупівель за державні кошти, є найпоширенішими серед інших: «Усього за результатами досудового розслідування до суду скеровано 12 обвинувальних актів про корупційні правопорушення у цій сфері».

Виявлено корупціонерів і серед правоохоронних та контролюючих органів, а також службових осіб органів місцевого самоврядування.

Дмитро Лубчук повідомив журналістам і про вжиття заходів щодо виявлення адміністративно-караної корупції: «У цілому протягом 2014 року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено і направлено до суду 81 протокол про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, з яких 33 – органами прокуратури». За результатами судового розгляду до адміністративної відповідальності у виді штрафу судами притягнуто майже 70 осіб, додав він.

На брифінгу також було названо й інші конкретні факти та цифри виявлених корупційних правопорушень.

Підсумовуючи зустріч із журналістами, прокурор області висловив впевненість у тому, що прийняття нового антикорупційного законодавства сприятиме ефективнішому виявленню будь-яких проявів цього ганебного явища та принесе відчутні результати для усієї громади.

Дмитро Лубчук відповів на усі запитання представників засобів масової інформації, які стосувалися, зокрема, структурних змін у відомстві, пов’язаних із набуттям чинності Закону України "Про прокуратуру".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #прокуратура #Лубчук #брифінг #корупція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...