• Головна
  • У Житомирі на потреби лікарень благодійні фонди перераховують не всі кошти?
соціологічне дослідження
07:44, 28 грудня 2014 р.

У Житомирі на потреби лікарень благодійні фонди перераховують не всі кошти?

соціологічне дослідження

На потреби лікарень у м Житомир перераховують не всі кошти, які збираються у благодійних фондах з цією метою. Так, понад 58% благодійних внесків не дійшли до закладів охорони здоров’я у 2013 році.

Соціологічне дослідження, проведене «Інститутом аналітики та адвокації» (ІАА), показало, що більшість мешканців Житомира — 92,8% — хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров’я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Житомира, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров’я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.

На території усіх медичних закладів м. Житомир, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Між тим, лише 4 із 5 лікарень надали вичерпні відповіді на запити. За офіційними даними медичних закладів, сума благодійної допомоги у м. Житомир складає понад 7,56 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося майже 3 мільйона. Міська влада надає інші дані — лише 414 тисяч гривень.

Крім того, виникає плутанина у офіційній інформації закладів охорони здоров’я і місцевої влади щодо того, на території яких лікарень функціонують благодійні фонди.

Увагу ІАА привернуло те, що у відповідь на запити щодо коштів від благодійних фондів у лікарнях називали одну суму, а у податкових звітах вказана інша, яка стосується благодійних внесків в цілому (зазвичай у кілька разів вища цифра). Наприклад, лікарня-рекордсмен у відповіді на запит називає 29,6 тисяч, а у звіті вказано загальну суму на 1,9 мільйонів гривень. Розрахунки за проведеним опитуванням дозволяють назвати ще більшу суму благодійних внесків по Житомиру:понад 15 мільйонів гривень за 2013 рік. При цьому на рахунки медичних закладів було перераховано лише 3,2 мільйона гривень — трохи більше 1/5 внесків. Значить, 58,34% усього обсягу зібраних внесків просто безслідно зникли?

Попри задекларовані медичними закладами 7,56 мільйонів гривень департамент охорони здоров’я не володіє інформацією про діяльність благодійних фондів при лікарнях. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю департаменту за співпрацею благодійних організацій та лікарень.

Виникає питання: Куди ідуть гроші з благодійних фондів? Чому головні лікарі і міська влада цього не знають та не контролюють?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #благодійні фонди #кошти #лікарні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...