
мобілізація
12:01, 20 січня 2015 р.
Кого заберуть в армію і кому вдасться «відкосити»: якою буде нова хвиля мобілізації для Житомирщини
мобілізація
Сьогодні в Україні стартує четверта хвиля мобілізації.
Закон № 113-VIII "Про часткову мобілізацію", підписаний напередодні Петром Порошенком, був опублікований сьогодні в парламентській газеті "Голос України".
Протягом трьох місяців добровольці та мобілізовані проходитимуть медичний огляд, співбесіду та вирушатимуть до війська. Армія потребує танкістів, артилеристів, фахівців протиповітряної оборони, зв'язку, ремонтників, спеціалістів радіоелектронної боротьби та техніків.
Глава Міноборони України генерал-полковник Степан Полторак поставив завдання керівникам органів військового управління у найкоротші терміни усунути недоліки, виявлені під час проведення мобілізації в минулому році. Про це очільник оборонного відомства сказав під час службової наради з питань готовності до проведення четвертої черги часткової мобілізації, повідомляє прес-служба Міноборони.
Зокрема, Полторак поставив завдання керівникам органів військового управління до початку поставки і прийому мобілізаційних ресурсів, усунути наявні недоліки, особливо щодо тилового забезпечення, а також звернув увагу військових комісарів на дотримання вимог законодавства в ході призову під час мобілізації.
Крім того, міністр оборони назвав тих, кого мобілізувати необхідно в першу чергу.
"У вас непросте завдання, яке мусимо виконати грамотно й чітко. Адже, вірю, що у кожного є бажання працювати, є відповідний досвід роботи й відповідна база. Головне завдання для кожного із вас — якісний відбір кандидатів на службу. Не можна бездумно всіх без розбору залучати до служби — в першу чергу, відмобілізовувати необхідно всіх бажаючих, добровольців, людей із бойовим досвідом, тих, хто має відповідні військові спеціальності", - зазначив Полторак.
Нагадаємо, що цього разу до лав ЗСУ буде призвано близько 50 тис. осіб. Призов відбудеться у два етапи: спочатку 24 тис. осіб, а потім ще 26 тис. Загалом протягом 2015 року планується провести три хвилі мобілізації, які вцілому триватимуть 210 днів. До лав ЗСУ планують набрати близько 100 тис. осіб.
Кого мобілізують
Згідно із законодавством, під мобілізацію можуть потрапити військовозобов'язані чоловіки віком від 25 до 60 років та жінки віком від 25 до 50 років. При цьому жінок будуть мобілізувати лише за потреби за кваліфікаційним рівнем.
У Генштабі ЗСУ зазначили, що під час наступної черги будуть мобілізовані практично такі ж категорії, як і минулого року: громадяни, які за станом здоров'я придатні до несення військової служби та мають військову підготовку, тобто спеціальність.
Відтак, армія потребує фахівців механізованих військ – танкістів, артилеристів; фахівців протиповітряної оборони, зв'язку, ремонтників, спеціалістів радіоелектронної боротьби та техніків різних напрямків.
Міністерство оборони обіцяє, що мобілізація в регіонах буде пропорційна. Будуть запрошувати чоловіків до військкоматів навіть зі звільнених міст та містечок Донецької та Луганської областей.
На часі осіб віком від 18 до 60 років лише викликають на співбесіду до військкомату і медичний огляд. Тим часом для тих, хто не хоче йти до війська, у мережі навіть розробляють заяви про відмову, надають консультації юристи. Проте військові кажуть, що законного способу ухилитися від мобілізації немає. Зокрема, вже є 240 судових проваджень для тих, хто хотів "відкосити".
Тим не менш, у ЗСУ не планують масштабну операцію із розшуку осіб, які ухиляються від призову, адже вважають недоречним укомплектовувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити.
Кого не торкнеться мобілізація
Від мобілізації звільнені кілька категорій громадян.
Серед них: непридатні за станом здоров'я; студенти денної форми та аспіранти; священослужителі, які займають посаду в зареєстрованих релігійних організаціях; батьки трьох і більше дітей віком до 18 років; люди, котрі зайняті постійним доглядом за недієздатними родичами та "заброньовані" підприємствами люди. Мешканці окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму також не підлягають обов'язковій мобілізації. Звідти до війська братимуть лише добровольців. Для цього вони самостійно мають звернутися до найближчого військкомату на українській території і заявити про своє бажання бути мобілізованим.

Кого заберуть в армію і кому вдасться «відкосити»: якою буде нова хвиля мобілізації (фото) - фото 1
Стало відомо, кого не торкнеться четверта хвиля мобілізації. Інфографіка slovoidilo.ua
Нагадаємо, що цього року в Україні планують відновити призов до армії військовозобов'язаних віком від 20 до 27 років. Саме із них і буде формуватися резерв ЗСУ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
5 міст, 215 учасників: як го "Дівчата" разом з Нацполіцією змінюють культуру реагування на насильство
Новини компаній
17:00
19 червня
13:08
19 червня
Де відпочити в Одесі: топ місць для туристів цього літа?
Партнерський спецпроєкт
11:05
19 червня
Оголошення
09:04, 13 червня
17:10, Сьогодні
2
17:24, 18 червня
18:20, 12 червня
4
live comments feed...