
12:30, 23 серпня 2011 р.
З 1 Вересня в Бердичеві відкриють дві школи нового типу
Незабаром Перше Вересня, початок нового навчального року. Уже традиційно перед початком занять в школах, бердичівські освітяни звітують перед міським головою про проведену влітку роботу. В актовій залі міської ради зібрались керівники дитячих садків та шкіл, вони разом з членами виконкому слухали звіт про готовність шкіл до нового навчального року та мережу навчально-виховних закладів міста на 2011/12 роки. Розповідала про справи освітні Валентина Адаменко, начальник управління освіти БМР. Зокрема, пані Адаменко, розповіла про те, що протягом 2011-2012 навчальних років в місті функціонуватиме 12 дитячих садочків, в яких виховуватиметься 3 тисячі 296 малюків та 15 шкіл, де здобуватимуть освіту 7 тисяч 590 школярів.
Також, з 1 вересня, в місті відкриють свої двері школи нового типу, це - НВК школа-гімназія-ліцей №10 та новостворений бердичівський ліцей №15. Крім цього, за словами Валентини Василівни, у позашкільному центрі ім.. Разумкова та ДЮСШ буде задіяно більш ніж 50% дітей.
Але все починається з дошкільного виховання. «Якісно нова освіта починається у дошкіллі, тож у місті працюватимуть кілька закладів різних типів: компенсуючого, санаторного, загального розвитку та центр розвитку дитини. Особлива увага, як і в минулому році, приділятиметься підготовці дітей п’ятирічного віку до школи. Також в садочках будуть створені 24 спеціальні групи для дітей з обмеженими можливостями. Такі групи функціонуватимуть для малечі з вадами зору, слуху та опорно-рухового апарату, займатись з цими дітьми будуть окремі спеціалісти, які забезпечать належний рівень у корекційно-відновлюваної роботи» - розповідає пані Адаменко.
Останні два роки в місті групи переповнені дітьми, особливо помітне підвищення попиту у формуванні ясельних груп. Щоб вирішити цю проблему, управління освіти поступово скорочує кількість перших класів, що працювали на базі дитячих садочків. Так, у цьому році, перший клас дитячого садочка №28 буде переведено у ліцей №15, що дасть змогу 1 вересня відкрити ще одну додаткову ясельну групу. Залишились перші класи лише при СЗОШ№8 на базі дитячого садочка №17. Але, як пояснила В. Адаменко, на таке рішення є об’єктивні причини - у приміщеннях навчаються у дві зміни 17 класів, тож жодної вільної класної кімнати немає.
Без особливих змін залишається й система загальної середньої освіти, усього в новому навчальному році, планується відкрити 310 класів, з них: 129 початкових, де виховуватимуться 3,190 учнів, 149 класів другого ступеня, де навчатимуться 3,681 учнів та 32 класи старшої школи, в яких здобуватимуть повну середню освіту 696. Учнівський контингент зменшився, але лиш на 182 учні. У перші класи підуть 872 школярі – така кількість першокласників більша ніж в минулому році, майже на два класи. Середня наповненість класів становитиме по 24-25 учнів.
Проте, одним з важливих питань підготовки до навчального року залишається забезпеченя підручниками та матеріально-технічною базою, тому частина виступу начальника управління освіти супроводжувалась відеорядом, який наочно ілюстрував розповідь про підручники, харчування та поточні ремонти, зроблені в усіх школах. Управління освіти уже отримало 3,626 підручників для 11-х класів, а взагалі школи забезпечені підручниками приблизно на 60% - сюди входять і старі підручники дозволені Міністерством освіти.
На харчування дітей в цьому році буде виділено близько 2 мільйонів гривень, для порівняння - в минулому році ця сума становила 1 мільйон 395тисяч грн. Вартість одноразового харчування становитиме 4 гривні, в садкових групах – 13 гривень, в ясельних – 8,50 грн.
Особливу увагу присутніх пані Адаменко звернула на те, що цього року школи, садочки та інші навчальні заклади отримають 47 одиниць комп’ютерів та мультимедійної техніки – 32 комп’ютери, 4 мультимедійні проектори, 7 принтерів та мультимедійну дошку вартістю 20 тисяч гривень. Цю дошку отримає ліцей № 15. В усіх школах є інтернет, обслуговування якого щорічно обходиться у 20 тис. грн. Усі заклади освіти отримали по 30 парт та 60 стільців, на покупку яких з міського бюджету було використано близько 200 тис.гривень, а також закуплено сучасні дошки, стільці, спортивний інвентар, медикаменти та музичну апаратуру.
До початку нового навчального року у низці шкіл відремонтовано систему водовідведення та водопостачання та мережі центрального опалення. Відремонтовано покрівлі шкіл №12 та 17, 830 тис.грн. виділено на заміну старих дерев’яних вікон металопластиковими, у 10 школах міста. Відремонтовано котельні, що належать галузі освіти. Капітальний ремонт проведено у ДНЗ№2, в якому вже виконана значна частина робіт, оштукатурено всі приміщення, облаштоване опалення, прокладені мережі водовідведення та газопостачаня, замінено дах.
Завершуючи свою доповідь Валентина Василівна подякувала усім керівникам освітніх закладів, за їх наполегливу працю у підготовці шкіл до нового навчального року.
«Начальника управління освіти слід призначити керувати комунальною сферою» - так підсумував виступ В. Адаменко міський голова В. Мазур, який зазначив, що освітяни завжди говорять конкретно і по справі, і часом в нього складається таке враження, що не кожен будівельник та робітник володіє тими усіма навиками про які з таким знанням справи розповіла начальник управління освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:10
21 червня
5 міст, 215 учасників: як го "Дівчата" разом з Нацполіцією змінюють культуру реагування на насильство
Новини компаній
17:00
19 червня
13:08
19 червня
Де відпочити в Одесі: топ місць для туристів цього літа?
Партнерський спецпроєкт
11:05
19 червня
Оголошення
17:24, 18 червня
09:23, 16 червня
2
15:09, 13 червня
12:02, 10 червня
live comments feed...