• Головна
  • Google присвятив дудл легендарному бердичівлянину-казкарю Всеволоду Нестайку
людина-легенда
13:18, 30 січня 2015 р.

Google присвятив дудл легендарному бердичівлянину-казкарю Всеволоду Нестайку

людина-легенда

На стартовій сторінці Google з’явився дудл присвячений Дню Народження українського письменника Всеволода Нестайка, якому сьогодні мало б виповнитися 85 років.

На логотипі Google помістили зображення однієї з найвідоміших книг Нестайка “Тореадори з Васюківки”.

Google присвятив дудл легендарному бердичівлянину-казкарю Всеволоду Нестайку (фото) - фото 1

Google присвятив дудл легендарному бердичівлянину-казкарю Всеволоду Нестайку (фото) - фото 1

Трилогія “Тореадорів” визнана одним із найвидатніших творів сучасної світової дитячої літератури. У 1979 році рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогію було внесено до Особливого Почесного списку Ганса Крістіана Андерсена “як один з найвидатніших творів сучасної дитячої літератури”.

За свій 55-літній шлях у дитячій літературі (перші оповідання для дітей Всеволод Нестайко почав друкувати ще в 1954 році) письменник видав близько тридцяти книжок – повістей, романів, збірників оповідань. Вони видавалися 136 разів двадцятьма мовами світу. Загальний наклад видань – понад 2 млн примірників.

Зазначимо, що Нестайко Всеволод Зіновійович народився 30 січня 1930 року в українському містечку Бердичів Житомирської області в сім’ї службовця. Існує сімейна легенда: мати-філолог народила Всеволода в перерві між читанням Ремарка. "Акушер, старий єврей, каже: "Мадам! У вас, здається, з’явився письменник!" І з пологового будинку мене перевезли на вулицю Пушкіна". Сім'я проживала у будинку №4 по вулиці Пушкіна. Сам будинок не зберігся – у 50-х роках минулого століття його зруйнували, 1963 року на цьому місці з'явилась будівля дитячого садочку №16 "Ялинка".

Письменник проживав у Києві на Печерську. В останні роки життя Нестайко відійшов від активної письменницької діяльності. Останній за ліком твір за життя автора побачив світ у 2009 році і називався "Найновіші пригоди Косі Вуханя та Колька Колючки".

Помер Всеволод Зіновійович Нестайко 16 серпня 2014 року. Похований у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дудл #Гугл #Всеволод Нестайко #Бердичів #казкар #Теореадори
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...