Житомирських курсантів навчать надавати медичну допомогу за стандартами НАТО

Народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, радник Президента України Ольга Богомолець 2 лютого прибула з робочою поїздкою на Житомирщину. В рамках візиту Ольга Богомолець зустрілася з викладачами й студентами Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова Державного університету телекомунікацій, а також відвідала медичні заклади, в яких проходять курс лікування та реабілітації бійці АТО – обласну клінічну лікарню імені О. Ф. Гербачевського, Житомирський медичний госпіталь та санаторій «Дениші».   

Про це передає прес-служба облдержадміністрації.

Під час зустрічі з офіцерами й курсантами військового інституту Ольга Богомолець повідомила, що Житомир став другим містом після Києва, де розпочалося навчання в рамках підготовки всеукраїнської військово-медичної доктрини. Тренінги пройдуть випускники всіх військових навчальних закладів України. Програма навчання розрахована на чотири дні. Протягом перших двох днів студенти освоюють навички  надання тактичної медичної допомоги за стандартами НАТО і по одному дню розраховано на ознайомлення з методикою навчання особового складу, а також на мінімізацію негативних наслідків  бойової психічної травми.

«Недостатньо лише мати аптечку. Нею в першу чергу треба вміти користуватися. Саме тому наша головна мета – забезпечити майбутніх військовослужбовців усіма механізмами захисту», - наголосила Ольга Богомолець.

Як розповіла представник гуманітарної ініціативи Світового Конгресу Українців Уляна Супрун, реалізація програми «Захист патріотів» розпочалася ще в травні 2014 року і зараз її підтримує і фінансує 20 млн. українців у всьому світі. Під час тренінгів навчають як надавати першу медичну допомогу пораненим, евакуювати  їх та передавати кваліфікованим лікарям. За її словами, саме ці навички можуть допомогти врятувати життя близько 15% тих, хто гине на полі бою, адже найчастіше бійці помирають від кровотечі, пневмотораксу і блокування дихальних шляхів.

Завдяки програмі «Захист патріотів» фахівці НАТО вже підготували 25 українських інструкторів-волонтерів. На передовій у зоні АТО пройшли такий курс навчання 12 тис. підготовлених солдатів і офіцерів, а найближчим часом навчать ще 3,5 тис. курсантів. У неспокійний регіон відправили вже 10 тис. аптечок.

Житомирських курсантів навчать надавати медичну допомогу за стандартами НАТО, фото-1 Житомирських курсантів навчать надавати медичну допомогу за стандартами НАТО, фото-2 Житомирських курсантів навчать надавати медичну допомогу за стандартами НАТО, фото-3
Житомир. Богомолець НАТО інструктаж аптечки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі