Яким буде податок на нерухомість у Житомирі в 2015 році

Більшість обласних центри України встановили податок на нерухомість нижче максимальної ставки, а деякі навіть збільшили площу, яка не оподатковується.

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, мінімальна неоподатковувана площа квартир становить 60 кв. м, будинків - 120 кв. м. наприклад, якщо вам належить квартира площею 65 кв. м, то податок сплачується тільки з 5 кв. м.

Якщо платнику податку належить кілька видів нерухомості, то мінімальна неоподатковувана площа становить 180 кв. м.

Максимальна ставка податку не повинна перевищувати 2% від мінімальної зарплати - 1218 грн в 2015 році.

Влада Житомира обкладати податком на нерухомість буде квадратні метри, що перевищують площу в 60 кв. м для квартир і 120 кв. м - для житлових будинків. Ставка податку становить 2% від мінімальної зарплати або 24,3 грн за квадратний метр на рік. Якщо у власності платника податку одночасно перебуває квартира і будинок, то загальна неоподатковувана площа становить 180 кв. м. Все, що понад, оподатковується за ставкою 24,3грн за 1 кв. м., пише Vsemisto.info. Для комерційної нерухомості влада запропонувала застосувати зонування: чим ближче об'єкт знаходиться до центру, тим вище податкова ставка. Для таких категорій ставка становить 0,5 - 1 відсотка від мінімальної зарплати.

Практично всі місцеві ради, крім Вінницького і Житомирського, встановлювали або мінімальну ставку податку, або збільшували неоподатковувану площу. А влада деяких міст робили і те й інше. Таким чином, під сплату цього податку потрапить обмежена кількість домовласників.

На думку автора підрахунків, справа в тому, що на 2015 рік заплановано проведення виборів місцевих рад. "Встановлення більш жорстких ставок податку та мінімальних неоподатковуваних квадратних метрів не додасть чиновникам голосів", - уточнює автор.

Житомир нерухомість
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі