«Подарунок» податківців міста Житомира до дня народження держави

На 20-річному шляху становлення української незалежності було багато різних суперечностей, багато політичних баталій та подій, з яких ми зобов’язані зробити висновки, але сьогодні уже безперечним є факт, що незалежна Україна відбулась.
Наразі в Україні відбуваються трансформаційні процеси як у сфері політики, демократії, так і у сфері економіки. І ми з Вами є не тільки свідками, але і виконавцями того, як Україна стабілізує відносини, які мають наблизити нас до європейських стандартів життя.
Світова криза прискорила розуміння того, що необхідне кардинальне оновлення всіх сфер життєдіяльності держави. Тому і Президент України, і Уряд закликаючи українців до консолідації, наголошують на тому, що ми не повинні працювати на розбрат, а зобов’язані нашу енергію слів перевести в енергію справ в інтересах України.
Для остаточного становлення України як суверенної держави за 20 років її незалежності було багато зроблено для створення основних державних інститутів в тому числі податкової служби.
Нинішній 2011 рік в роботі податкової служби України - особливий, адже з 1 січня цього року набрав чинності новий Податковий кодекс, в основу якого покладено нову стратегію реформування податкової системи. Вона передбачає запровадження моделі нейтральності податків, помірне податкове навантаження на платників, передбачено адаптацію податкового законодавства України до принципів Євросоюзу та уніфікацію правил оподаткування з міжнародними стандартами обліку. Норми, передбачені в Кодексі дають можливість поліпшити адміністрування податків і зборів, та одночасно удосконалити процедуру відшкодування податку на додану вартість. Неабияку роль в цьому відіграє залучення платників податків до подання звітності в електронному вигляді, що дає змогу працівникам органів ДПС суттєво скоротити час на проведення перевірки щодо правомірності заявлення до відшкодування податку на додану вартість та забезпечення своєчасного відшкодування. Більшість платників оцінили переваги електронної звітності, про що свідчить постійне зростання кількості тих платників, які подають звіти до ДПІ у м.Житомирі засобами телекомунікаційного зв’язку.
Відшкодування податку на додану вартість завжди було болючою проблемою для вітчизняного бізнесу. Суми невідшкодованого ПДВ у всі попередні роки сягали мільярдних обчислень, і це суттєво гальмувало соціально-економічний розвиток країни. У Податковому кодексі України зроблено спробу відновити справедливість щодо суб’єктів господарювання. Державна податкова служба України з 1 березня цього року перейшла на автоматичне відшкодування податку на додану вартість, яке передбачене Податковим кодексом, що значно спрощує процедуру відшкодування податку. Платникам міста Житомира за січень - червень 2011 року автоматично відшкодовано податку на суму 9 млн 975 тис.грн.
Незважаючи на економічні і фінансові труднощі окремих платників, державною податковою інспекцією у м. Житомирі за січень – липень поточного року до Державного бюджету мобілізовано 335,5 млн. грн., до місцевого бюджету - 280,0 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року приріст мобілізованих сум до державного бюджету склав 73,9 млн. грн.., або 28,2 %., до місцевого бюджету приріст мобілізованих сум склав 28,3 млн.грн., або 11,2%. За січень - липень 2011 року від бюджетоутворюючих платників надійшло до Державного бюджету 180,5 млн.грн., що на 22,2 млн.грн., або на 14% більше аналогічного періоду минулого року. Це стало можливим завдяки вдосконаленню методів співпраці з платниками податків, водночас рішучої боротьби з тими, хто ухиляється від виконання цього конституційного обов’язку, активного пошуку нетрадиційних форм залучення додаткових коштів, підвищення свідомості платників. Серед кращих платників міста: ВАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів», ЗАТ «Ліктрави», ВАТ «Житомирський маслозавод», Житомирська торгово-промислова палата та багато інших.
Основним резервом додаткових податкових надходжень є робота з підприємствами групи ризику й мінімізаторами та посилення контролю за якістю перевірок. За рахунок заходів контрольно - перевірочної роботи до Державного бюджету надійшло 13,7 млн.грн., що становить 4,1% загальних надходжень.
Державна податкова служба не стоїть осторонь і щодо проблеми легалізації заробітної плати. Податковою інспекцією проводиться комплекс заходів, результати яких свідчать про наявність порушень трудового законодавства окремими роботодавцями, виплати заробітної нижче встановленого рівня.
Працівники інспекції працюють також спільно з органами влади. З початку року на спільних засіданнях постійно діючих комісій при органах виконавчої влади в місті Житомирі, яких з початку цього року проведено 12, було заслухано представників 36 підприємств міста, що мають борги перед своїми працівниками. В результаті цих заходів погашено заборгованість з виплати заробітної плати в сумі понад 6 млн.грн., в рахунок погашення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб сплачено 1,6 млн. грн. Кошти, які надішли до місцевого бюджету дають змогу фінансувати соціальні програми, дошкільні та учбові заклади, здійснювати підтримку малозабезпечених верств населення.
Великою мірою сумлінності платників передує масово-роз’яснювальна робота. Постійно проводяться семінари для різних категорій платників, засідання “круглого столу”, тематичні зустрічі. В інспекції створено інформаційно – довідкову службу «1507». З початку року відділом масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян проведено 70 семінарів для різних категорій платників з питань застосування норм Податкового кодексу, організовано та проведено 9 засідань «круглих столів», 38 тематичних зустрічей з колективами підприємств за участі керівництва інспекції.
Ми розтлумачуємо громадськості необхідність сплати податків, і констатуємо підвищення рівня податкової культури. З початку поточного року в місцевих газетах розміщено 131 матеріал, прозвучало 229 радіопередач, вийшло в ефір 79 телепередач. Це дало можливість вчасно довести потрібну інформацію до широкого кола платників податків. Як наслідок – платниками добровільно сплачено 92 % платежів до бюджету, що дає змогу розв’язати чимало соціальних проблем регіону.

Начальник державної податкової
інспеції у м.Житомирі
Володимир Гірук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
53 перегляди у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Управління дорожнього будівництва та інфраструктури закуповує технічне обладнання для перевірки якості ремонтів доріг. В ОДА буде сучасна лабораторія перевірки якості, повідомив голова ОДА Ігор Гундич. — Часу не завжди вистачає, щоб все перевіряти особисто. Сьогодні дуже добре, що є технічні засоби.  Я дав доручення управлінню дорожнього будівництва та інфраструктури закупити відповідні технічні засоби і перевіряти виконані роботи, тому що візуально ти ніч...
Суспільство
19 жовтня в Києві відбулася презентація кращих регіональних проектів, реалізацію яких профінансує Європейський Союз.  Мова йде про 70 регіональних стартапів у 16 областях, які стали переможцями конкурсу й виграли можливість отримати фінансування у рамках секторальної підтримки ЄС на загальну суму 616,1 млн грн. З-поміж проектів-переможців і проект розбудови спортивно-культурного простору на набережній річки Тетерів у Житомирі. — Коли ми працювали над страт...
Суспільство
У 2018-му фахівці землевпорядної служби Житомирщини опрацювали 105 860 заяв. В середньому за тиждень землевпорядники приймають та опрацьовують 2 тис. 300 таких звернень. Реєстрація земельних ділянок та надання витягів з земельного кадастру залишаються найпопулярнішими послугами, повідомили у ГУ Держгеокадастру у Житомирській області. На сьогодні в області зареєстрували 52 233 земельні ділянки та видали 29 694 витяги з кадастру. Найбільшу кількість ділянок...
Суспільство
22 жовтня тисячи людей прийшли до театру імені І.Кочерги, щоб попрощатися із відомою актрисою . Марина Поплавська, учасник проектів «Дизель Студіо», трагічно загинула 20 жовтня у автокатастрофі в Київській області. Провести в останню путь Марину Поплавську прийшли люди різного віку, актори-колеги, представники влади, депутатського корпусу, викладачі та студенти. Багато серед присутніх тих, хто особисто не був знайомий з акторкою, але, цінував за акторський...
Культура
Діти під керівництвом студентів та викладачів Житомирського державного університету малювали осінні пейзажі.  У міському парку перехожі бачили незвичайну картину: діти за мольбертами писали осінні пейзажі. Кожен юний художник свою роботу забрав додому, повідомили в ОДА. Цікавий майстер-клас із акварельного живопису зібрав близько двадцяти дітей. До участі в художньому пікніку запросили родини учасників АТО Житомирщини. Троє батьків разом із своїми дітлахам...
Новини компаній
Останні екземпляри книги "Маріуполь. Останній форпост". Перевидання не буде. Поспішайте купити чесну книгу про події 2014-2015 років в Маріуполі і Приазов'ї. "Маріуполь. Останній форпост" - читають в Празі та Відні, Берліні та Тбілісі, Луцьку і Тернополі, Києві та Львові, Донецьку та Краматорську. Книга говорить голосом тих, хто бачив, чув і сам був учасником страшних і трагічних подій 2014 - 2015 років в Маріуполі. У ній немає оціночних суджень - тільки ф...
Спорт
Юлія Єлістратова здобула «золото» у 14-етапі Кубку світу-2018, що проходив у  Еквадорі. Про це повідомив сайт ОДА. «Нарешті перемога! Щаслива, що отримала «золото» на Кубку світу-2018 з триатлону в Саліні! Дякую усім за підтримку!», – сказала Юлія Єлістратова. Триатлоністка Юлія Єлістратова – єдина українка, яка представляла Україну на 14-му етапі Кубку світу-2018. Читайте також: Житомирські медики: час робити щеплення проти грипу (інструкція).
Кримінал
Прокурора затримали під час одержання двох тисяч доларів. Заступник керівника однієї з місцевих прокуратур за прийняття певних процесуальних рішень вимагав неправомірну вигоду. За зміну правової кваліфікації злочину він вимагав від адвоката обвинуваченого 2 тисячі доларів США, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Громадянин обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 187 (Розбій) КК України, а за дві тисячі доларів...
Суспільство
У жовтні робити щеплення проти грипу найбільш актуально, адже імунітет до захворювання виробляється в середньому на 6 місяців. Після вакцинації проти грипу ризик захворіти значно зменшується, а імунітет виробляється на епідемічний сезон – осінньо-зимовий період і початок весни, нагадали в управлінні охорони здоров’я ОДА. Як пройти вакцинацію 1. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань,...