особлива амністія
09:38, 7 лютого 2015 р.
«Піти воювати краще ніж сидіти у тюрмі», - ув'язнений Житомирської виправної колонії № 4
особлива амністія
В Україні готується закон про персоналізовану амністію, за якою будуть звільняти в’язнів, охочих брати участь в зоні АТО.
Про це повідомляє 0412 з посиланням на Депо.
Ходять чутки, що йде якась особлива амністія...
Як повідомив depo.ua ув'язнений у Житомирській виправній колонії № 4 (ім'я-прізвище якого ми, зі зрозумілих причин, назвати не можемо), днями розпочався запис засуджених, які бажають стати учасниками АТО.
«Ходять чутки, що йде якась особлива амністія. Охочих дуже багато, але свої письмові бажання висловлюють деякі з-за мізерної інформації про те, як діятиме закон про амністію. Є інформація, що якщо засуджені все-таки підуть в зону АТО, то у них не буде можливості перед цим провести хоч якийсь час вдома з рідними, тому багато бажаючих не хочуть записуватися. Так само немає інформації щодо тих зобов’язань, якими будуть пов’язані засуджені у разі застосування цієї спеціальної амністії. Взагалі в реальність її мало віриться. У можливість – так. Чому б і ні? Головне – підійти з розумом», – розповів один із ув’язнених.
Піти воювати краще ніж сидіти у тюрмі...
«Більшість бажаючих – ті, кому ще багато сидіти. Вирішує кожен за себе, з головними це не обговорюється. Якби з боку головних було засудження тих, хто записався – я б знав», – додав співрозмовник.
У ДПтС України заявили, що про такий закон тільки чули, однак офіційно списків не складають та інформацію не збирають, бо не було відповідних вказівок.
Народний депутат України Ігор Мосійчук, який займається розробкою вищевказаного закону, зазначив, що ця ідея виникла ще в березні 2014 року.
«Зараз керівництво країни не проти, законопроект буде наступного тижня презентовано в профільному комітеті і відразу винесений на голосування. Амністія пройде відразу після прийняття закону», – додав він.
Амністувати планують чоловіків, які мають військові спеціальності. Якщо бажання воювати висловить хтось із засуджених жінок-військових, заяву теж обіцяють розглянути.
«При відборі претендентів буде враховуватися маса факторів: не підлягають цій амністії ті, хто скоїв умисні вбивства, злочини на сексуальному грунті і наркоторговці. При цьому, скільки від терміну відсидів засуджений – не принципово», – пояснив нардеп.
Щоб новоявлені бійці не розбіглися, для них буде збільшено покарання за дезертирство: від 5 до 12 років.
Зазначимо, що раніше в пенітенціарній службі підтвердили інформацію про патріотичних настрої, що панують у виправних колоніях України, але відзначили, що на війну їх ніхто не відпустить, так як в державі ще не передбачений механізм залучення ув’язнених до бойових дій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
16:22, 26 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
13:07, 25 вересня
14:04, 26 вересня
live comments feed...