Житомир повышает цены на проезд в лифте

Житомирский горсовет проведет общественные слушания в жилых домах с лифтами, оборудованными карточными аппаратами. Соответствующий приказ подписала начальник управления жилищного хозяйства Светлана Пивоварова.

Как стало известно «Журналу Житомира», цель проведения слушаний: повышение стоимости поездки в лифтах до 25 грн. за лифтовую карточку на 100 поездок.

Общественные слушания требуют провести по каждому дому отдельно до 1 октября, а до 5 предоставить в мэрию копии протоколов.

Свой приказ Пивоварова подписала 19 августа 2011 года. Как сказано в приказе, организационные работы должны начаться с 26 августа. Однако, еще никаких публичных сообщений или заявлений «о добрых намерениях» обсудить с житомирянами стоимость одной поездки в лифтах многоэтажек нет.

Вероятно коммунальщики по давней традиции сообщат жильцам об общественных слушаниях расклейкой объявлений на дверях подъездов за несколько часов до начала собрания. По той же «жэковской традиции» собрание пройдет с 13:00 до 16:00 в будни, когда большинство людей на работе.

Затем увеличение платежа за пользование лифтом «согласно протоколу проведенных общественных слушаний», то есть, чуть не по инициативе жителей домов, станет для житомирян очередным сюрпризом плодотворной работы житомирских коммунальных служб. Напоминает советские времена, когда цены поднимали исключительно «по просьбам трудящихся».

Кроме того, приказ содержит еще одну интересную особенность. На общественных слушаниях работники жэков и предприятий, обслуживающих лифты, будут обсуждать с житомирянами исключительно цену на поездку в лифте - речь о качестве обслуживания лифтов не пойдет.

Коммунальщиков интересует цена поездки в лифте и совершенно не интересует состояние лифта, его надежность, освещение в лифте, состояние кнопок, возможность вызвать аварийную службу в случае остановки лифта, комфорт и безопасность пребывания человека в лифте коммунальные службы не интересует вообще?

УКРАІНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ

Про встановлення вартості однієї
поїздки в пасажирських ліфтах,
що обладнанні картковими апаратами

Розглянувши звернення ПСП «Вертикаль», ПБВП «Магніт», ПП «Спеціалізоване ремонтне підприємство «Спецліфтреммонтаж», ПП «Будівельне підприємство» «Ліфтналадка» про встановлення вартості однієї поїздки в пасажирських ліфтах, що обладнанні картковими апаратами, враховуючи висновки Державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області від 01.12.2010р. №25/3169-219, від 12.08.2010р. №25/2015-105, від 05.11.2010р. №25/2882-196, від 17.08.2010р. №25/2062-115 щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг, відповідно до ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Встановити вартість однієї поїздки в пасажирських ліфтах, що обладнанні картковими апаратами, в розмірі 0,25 грн. (з урахуванням податку на додану вартість та єдиного податку на доходи).

2. Управлінню по зв’язках з громадськістю міської ради (Білобровець О.М.) оприлюднити дане рішення на сайті Житомирської міської ради.

3. Рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення в засобах масової інформації.

4. Вважати таким, що втратив чинність пункт 2 рішення виконавчого комітету міської ради від 22.10.08 №750 «Про погодження вартості технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації у житлових будинках м. Житомира».

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Боровця М.П.

Міський голова В.М. Дебой

Обґрунтування
до проекту рішення міськвиконкому «Про встановлення
вартості однієї порїздки в пасажирських ліфтах, що
обладнанні картковими апаратами»

У місті Житомирі 96 % ліфтів, що експлуатуються в житловому фонді, обладнанні картковими апаратами. Завдяки впровадженню карткової системи на пасажирських ліфтах, починаючи з 2000 року, вдалось відновити роботу майже всіх зупинених ліфтів та забезпечити їх безперебійну експлуатацію.

На сьогоднішній день, серед проблем, що існують у сфері житлового господарства м. Житомира, є невідшкодування встановленою вартістю ліфтової картки у розрірі 13 грн. на 100 поїздок у ліфті фактичних витрат спеціалізованих ліфтових підприємств, або 0,13 грн. за 1 поїздку.
Відповідно до рішення міськвиконкому від 22.10.08 №750 погоджена вартість ліфтової картки у розмірі 13 грн. на 100 поїздок у ліфті (без урахування вартості самої картки). При розрахунку приймалися середній показник вартості технічного обслуговування одного ліфта – 453,17 грн., користувачів ліфтом на добу в кількості 48 чол., які здійснюють в середньому 96 поїздок на добу.

Відповідно до рішень міськвиконкому, в розрізі спеціалізованих ліфтових підприємств, від 16.12.10 №872, від 16.12.10 №870, від 16.12.10 №871, від 02.12.10 №820 встановлена вартість повного технічного обслуговування одного ліфта в місяць по кожному житловому будинку. Діапазон встановленої вартості ТО одного ліфта від 412,46 грн. до 1285,90 грн. У ПБВП «Магніт» середня вартість повного техобслуговування 1-го ліфта складає 680 грн., ПП СРП «Спецліфтреммонтаж» - 718,03 грн., ПСП «Вертикаль» - 774,42 грн. (рішення МВК додаються).

За результатами проведеного економічного аналізу встановлено, що введена нова вартість повного технічного обслуговування ліфтів майже на 34% перевищує вартість, що використана при розрахунку вартості ліфтової картки на 13 грн.
Звітні дані спеціалізованих підприємств свідчать, що фактичні обсяги користувачів ліфтами в середньому не перевищують 30 чол. на один ліфт. Тобто, не перевищують розрахункових планових показників, які використовуються при визначенні вартості картки на 100 поїздок в пасажирському ліфті.

За розрахунками вартості ліфтової картки на 100 поїздок з урахуванням затвердженої нової вартості повного технічного обслуговування ліфтів вона складе від 25 грн. до 46 грн. в залежності від їх технічної характеристики. (калькуляції додаються).

При цьому слід відмітити, що з квартирної плати в житлових будинках з картковими ліфтами виключена вартість ТО ліфтів, чим надана споживачам можливість проводити оплату саме за користування ліфтом, тобто сплачувати за проїзд в ліфті, а не за кількість квадратних метрів у квартирах.

Крім того, при картковій системі існує можливість постійного надходження коштів ліфтовим підприємствам, як наслідок відсутня заборгованість споживача, що в свою чергу призводить до мінімізації зламаних ліфтів, проведення систематичних їх ремонтів.

Одночасно слід зазначити, що у разі відміни карткової системи обслуговування ліфтів (896од.), включення вартості технічного обслуговування до складу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій призведе до збільшення тарифу в середньому на 51 коп. на 1 кв.м. загальної житлової і нежитлової площі.

З огляду на викладене, проектом рішення передбачається встановлення вартості однієї поїздки в пасажирських ліфтах, що обладнанні картковими апаратами, в розмірі 0,25 грн. (з урахуванням ПДВ та єдиного податку).

Начальник УЖГ С.І. Півоварова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
70 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Новини компаній
Останні екземпляри книги "Маріуполь. Останній форпост". Перевидання не буде. Поспішайте купити чесну книгу про події 2014-2015 років в Маріуполі і Приазов'ї. "Маріуполь. Останній форпост" - читають в Празі та Відні, Берліні та Тбілісі, Луцьку і Тернополі, Києві та Львові, Донецьку та Краматорську. Книга говорить голосом тих, хто бачив, чув і сам був учасником страшних і трагічних подій 2014 - 2015 років в Маріуполі. У ній немає оціночних суджень - тільки ф...
Спорт
Юлія Єлістратова здобула «золото» у 14-етапі Кубку світу-2018, що проходив у  Еквадорі. Про це повідомив сайт ОДА. «Нарешті перемога! Щаслива, що отримала «золото» на Кубку світу-2018 з триатлону в Саліні! Дякую усім за підтримку!», – сказала Юлія Єлістратова. Триатлоністка Юлія Єлістратова – єдина українка, яка представляла Україну на 14-му етапі Кубку світу-2018. Читайте також: Житомирські медики: час робити щеплення проти грипу (інструкція).
Кримінал
Прокурора затримали під час одержання двох тисяч доларів. Заступник керівника однієї з місцевих прокуратур за прийняття певних процесуальних рішень вимагав неправомірну вигоду. За зміну правової кваліфікації злочину він вимагав від адвоката обвинуваченого 2 тисячі доларів США, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Громадянин обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 187 (Розбій) КК України, а за дві тисячі доларів...
Суспільство
У жовтні робити щеплення проти грипу найбільш актуально, адже імунітет до захворювання виробляється в середньому на 6 місяців. Після вакцинації проти грипу ризик захворіти значно зменшується, а імунітет виробляється на епідемічний сезон – осінньо-зимовий період і початок весни, нагадали в управлінні охорони здоров’я ОДА. Як пройти вакцинацію 1. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань,...
Суспільство
Майданчик створено у рамках Бюджету участі. 19 жовтня відкрився ігровий та спортивний майданчик на території школи №10. Проект передбачав створення єдиного в мікрорайоні Мар’янівки майданчику, який стане центром спортивного дозвілля для всієї родини та залучення дітей, молодь до занять спортом та сприяти здоровому способу життя, повідомили в мерії.   Автор проекту, Олена Ничипорчук подала проектну пропозицію в рамках бюджету участі у 2017 році і він перемі...
Новини компаній
Зручна і недорога ip-камера - це сучасний пристрій, що передає за допомогою інтернету відео-картинку і аудіо-потік на Ваш смартфон, планшет або комп'ютер. Сучасні ip-камери сумісні з усіма популярними операційними системами і мають хорошу якість запису. Ці пристрої створені для Вашого спокою і впевненості. Сфера застосування Застосовуються ip камери відеоспостереження для різних цілей: Контроль дітей, поки Ви далеко; Заради безпеки Вашого будинку і всього...
Суспільство
В області триває місячник добровільної здачі зброї. Місячник добровільного роззброєння на Житомирщині, як і по всій Україні, триває уже понад 2 тижнів поспіль. Для громадян, які мають у володінні незареєстровані небезпечні предмети, – це гарна нагода позбавитися їх без будь-яких наслідків для себе, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Серед зданих до поліцейських підрозділів небезпечних предметів – протипіхотна міна та півтора десятка снарядів часів...
Суспільство
Для кожної дитини є пакунок  малюка, бебібокси надійшли до органів соціального захисту населення. У вересні на Житомирщині народилося 917 дітей. Кожен новонароджений повинен отримати пакунок малюка, який видається батькам в якості разової натуральної соціальної допомоги, повідомили в ОДА. У пакунку 25 речей необхідних при народженні дитини, а також інформаційні буклети для батьків по догляду за немовлям. Батьки новонароджених діток, які при виписці не отри...
Пригоди
Повідомлення про подію надійшло в ДСНС 18 жовтня о 03.05. Чоловік у м. Бердичів упав на козирок під’їзду та не може поворухнутися. Про це рятувальників сповістили сусіди, які прокинулись посеред ночі від гучного удару та людського стогону, повідомили в ГУ ДСНС у Житомирській області. Рятувальники, що прибули до місця виклику, встановили, що чоловік впав на козирок із вікна 5 поверху. За допомогою драбини вони дісталися до постраждалого. Чоловік був при сві...