До використання за призначенням готові 41% захисних споруд Житомирщини

Стан захисних споруд, їх готовність до захисту громадян – це питання розглядалося під час розширеної наради за участю голів райдержадміністрації та правоохоронних органів, яку 12 лютого провів голова облдержадміністрації Сергій Машковський.

За повідомленням заступника начальника управління ДСНС України в Житомирській області Олега Держанівського, станом на 1 січня 2015 року на обліку в області перебуває 1180 захисних споруд цивільного захисту. Зі 127 наявних сховищ готові до використання за призначенням 16, обмежено готові –  39, не готові –  72. З 1053 радіаційних укриттів готові до використання 36, обмежено готові – 399, не готові – 618. Загальний відсоток неготовності захисних споруд складає 59%.

 Однією з причин незадовільного стану утримання захисних споруд Олег Держанівський вважає те, що власники або балансоутримувачі не передбачають відповідних коштів на їх утримання. Не вживаються заходи щодо попередження підтоплення захисних споруд грунтовими водами, в зв’язку з чим відбувається руйнування конструкцій та вихід із ладу.

 В області розпочато перевірку захисних споруд цивільного захисту. Станом на 11 лютого перевірено 44 сховища та 321 протирадіаційне укриття. Зі всіх перевірених 21 сховище і 70 укриттів не готові. Основні недоліки – підтоплення грунтовими водами та відсутність інженерних комунікацій – тепло-, водо-, енергопостачання. Робота з перевірки триває.

 Сергій Машковський зауважив, що питання стану захисних споруд дуже серйозно контролюється на рівні держави. Інформація про їх розташування має бути доведена до відома всіх жителів населених пунктів через листівки на під’їздах, інформацію у ЗМІ. Звернувшись за телефоном «гарячих ліній», кожен житель області має також отримати вичерпну інформацію щодо найближчого укриття.

Житомир споруди захист готовність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі